Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Košičanky sa dočkali premiérového triumfu

Útočníčke Lokomotívy Košice Patrícii Vaškovej (vpravo) sa zatiaľ medzi futbalovou elitou strelecky nedarí. (Autor: archív Spartaka Trnava)
Rudolf Rondzik|Publikované 1. okt 2018 o 22:00

Futbalistky Lokomotívy porazili Trnavu.

KOŠICE. Celý mesiac od začiatku 1. ligy čakali futbalistky košickej Lokomotívy na svoj premiérový plný zásah v najvyššej súťaži.

Podarilo sa až v poslednú septembrovú sobotu a bolože to po stretnutí s ďalším nováčikom Spartakom Trnava (1:0) radosti na ihrisku i v kabíne.

„Konečne to prišlo,” vydýchol si ich kouč Vladimír Chovaník.

„Po vcelku vyrovnaných dueloch s Ružomberkom i Banskou Bystricou, kde nám doslova uletelo päť bodov, prišli výprasky so Žilinou v Slovenskom pohári (1:7) a Nitrou (3:9) a už sme začínali byť z toho zúfalí. Do toho prišli choroby a zranenia a my sme nevedeli, čo bude s nami ďalej. Našťastie, i vďaka ústretovosti Myjavy, ktorá súhlasila s preložením nášho vzájomného súboja, sa náš káder predsa len dal ako-tak zdravotne do poriadku a verili sme, že s Trnavou odohráme úspešný duel. Súpera sme totiž poznali z baráže, ale naštudovali sme si ho i z videí z predchádzajúcich ligových zápasov, stanovili taktiku a čo bolo rozhodujúce, dievčatá ju do bodky splnili. To bol kľúč k prvému úspechu, ktorý verím, že pozdvihne naše sebavedomie,” priblížil cestu k trom bodom tréner Lokomotívy.

Museli drieť až do samého konca

O víťazovi rozhodol bezpečne premenený pokutový kop Baníkovej. Nemusíme zdôrazňovať, ako sa na takýto zásah vo všeobecnosti pozerá. Bol opodstatnený?

„Myslím, že i podľa okamžitej reakcie hráčok súpera nebolo o ňom pochýb. Faul na Wienerovú v pokutovom území v 62. minúte sa musel pískať. Skôr si myslíme, že sa tak malo stať už aj v prvom polčase, ale to už nezmeníme. V sieti skončila aj lopta z kopačky Augustínovej, no arbitri posúdili vzdušný súboj kapitánky Baníkovej s gólmankou hostí ako faul a víťaznú poistku nám odopreli. Takto sme museli o víťazstvo drieť do samého konca. O to väčšia radosť z neho vytryskla už na trávniku,” stále prežíval eufóriu z triumfu košický kormidelník.

„To víťazstvo sme potrebovali ako soľ. Ale nič nemáme vyhraté. Po reprezentačnom voľne počas tohto víkendu nás čaká vo štvrtok spomínaná dohrávka s Myjavou na kopaniciach a hneď, výnimočne, v nedeľu silná NMŠK Bratislava v Čermeli. Takže oslavovať ešte nie je čo. Avšak, aj keď stále z posledného miesta, predsa sa nám lepšie pozerá na súperov nad nami, ktorí nám bodovo veľmi neutiekli. To by malo byť našou vzpruhou i povoleným dopingom.

Ak si to baby uvedomili, kadiaľ viedla cesta k úspechu, tak nemusí to byť ich posledné slovo,” pozeral sa už dopredu Vladimír Chovaník.

Autor: Rudolf Rondzik

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.