P. Hruščák (vľavo) priznal, že Košičania nemali v Topoľčanoch svoj deň. (Autor: Korzár/ Judita Čermáková)
Patrik Fotta|20. dec 2019 o 16:39

Na Vianoce sa teší na Pelíšky a veľa jedla.

KOŠICE. Hádzanári Košice Crows pred sviatkami hľadajú stratenú formu, keď v Topoľčanoch zaznamenali tretiu porážku v rade.

Zverenci trénera Rada Antla prehrali so siedmym tímom Slovnaft Handball Extraligy 28:33 a na druhú Považskú Bystricu strácajú už štyri body.

V nedeľu odohrajú Košičania záverečný zápas v aktuálnom roku doma proti Bratislave, ktorá je predposledným celkom súťaže.

Košickí hádzanári od začiatku sezóny na domácej palubovke neprehrali a v stretnutí budú jasným favoritom.

Domáci nastúpili s veľmi mladým kádrom

V Topoľčanoch zaznamenal sedem gólov hrajúci asistent trénera Patrik Hruščák, ktorý priznal, že Košičania súpera podcenili.

„Dostať dvadsať gólov za polčas od tak mladého družstva aké mali Topoľčany, ktoré nastúpili v podstate s chlapcami, je veľmi zlá vizitka našej obrany a brankárov. Jednoducho nám to nešlo, všetko čo hodili na bránu, bol gól. Naopak my sme sa síce dostávali v útoku do dobrých pozícií, ale nepadalo nám to. Asi sme urazili šťastenu,“ povzdychol si Hruščák.

Polčas prehrali košickí hádzanári o sedem gólov (13:20), no v druhom dejstve sa dokázali priblížiť na rozdiel dvoch (23:25).