Štvrtok, 4. marec, 2021Meniny má Kazimír

Košičania mieria za postupovým cieľom. Jeseň uzavreli výhrou

FC Košice zimujú s päťbodovým náskokom. (Autor: Korzár/Judita Čermáková)
Rudolf Rondzik|Publikované 10. nov 2018 o 17:51

V III. futbalovej lige si FC poradili s Humenným 3:0.

KOŠICE. V poslednom jesennom vystúpení zdolal líder 3. futbalovej ligy FC Košice doma ambiciózneho nováčika súťaže z Humenného.

Zimovať bude na špici tabuľky s päťbodovým náskokom pred druhým Vranovom.

Súpera držali na dištanc

Už na konci prvej minúty dal domáci Rizie súperovi na známosť, akú ma predstavu o vývoji zápasu jeho tím. Zo stopercentnej pozície však minul bránu.

V 15. minúte už Pilipčuk po centri Kisa mieril hlavou presne a otvoril gólový účet.

O desať minút sa s obranou hostí pohral Serečin, na dôvažok aj perfektne zakončil a stanovil polčasové skóre.
Po prestávke mal blízko ku gólu Kis, no nepretlačil loptu do siete.

Humenné rovnako ako v prvej časti malo minimum možností prekonať obranu Košíc a Pulena v ich bráne takmer neohrozilo.

Domáci si síce umnou kombinačnou hrou držali súpera na dištanc, avšak hre chýbal väčší moment prekvapenia. O ten sa pokúsil až v 68. min. Ruskovský, avšak gólman Košíc bezpečne zasiahol.

Konečný výsledok na 3:0 stanovil v samom závere Višnevskij, hoci výslednú podobu mu mohol dať ešte Vancák, ale ten zo štandardky trafil brvno.

Ešte iba na polceste

Vládne v kabíne po jeseni vedúceho tímu súťaže spokojnosť?

„Myslím si, že áno. Nielen medzi hráčmi, ale verím, že aj vo vedení. Vstupovali sme do sezóny s jasnou úlohou, urobiť všetko pre postup," rozhovoril sa kapitán žlto-modrých Timon Dobias.

„Sme však ešte iba na polceste, až jar rozhodne. Ale na vedúcej pozícii a s určitým náskokom pred prenasledovateľmi sa nám bude ľahšie zvládať dlhá prestávka a s ňou nekonečná zimná príprava. Je jasné, že v jari to nebude jednoduché a hodno sa veľmi dobre pripraviť, lebo nás hneď v úvode čaká ostrý štart s Vranovom. O tom však budeme premýšľať neskôr, teraz si užijeme slasť z dobre vykonanej práce," pokračoval Dobias.

Hra i tréningy ich bavia

Z tribúny sa zdalo, akoby Košičania svojho súpera šetrili.

„Akiste nie. Humenné má svoju kvalitu a netajili sa určitými ambíciami, preto nebolo vhodné hru príliš otvárať. My sme svoju hernú tvár získali hneď po jedinej prehre vo Vranove. Od tej chvíle sme nechceli zaváhať, i keď mnohí konkurenti túžili po našom skalpe. Víťazná šnúra od spomínanej porážky ukázala, že sme chytili správny vietor. Hra i tréningy nás bavia, v šatni vládne skvelá atmosféra a všetci sme radi, že to tak vyšlo," skonštatoval košický futbalista.

„Aj keď viacerí z nás už okúsili aj vyššie súťaže, predsa len ten pocit, že tím napreduje a má namierené vyššie, je iný, ako keď sme sa museli strachovať o svoju budúcnosť. Lebo snom každého športovca je víťaziť, ale k tomu patria i vytvorené podmienky. A za tie naše sa v súčasnosti, vďaka nášmu vedeniu, naozaj nemusíme hanbiť. O to väčší záväzok pociťujeme i my a chceme to splatiť splnením neľahkého postupového cieľa," uzavrel posezónne vyznanie Timon Dobias.

Súvisiace články