Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Kde sa na Zemplíne pobeží v tomto roku?

(Autor: archív)
Róbert Andrejov|Publikované 25. jan 2018 o 23:00

Tu je kalendár podujatí.

Od Horovskej desiatky, ktorá sa už tradične organizuje na Silvestra, nastalo obdobie, keď na Zemplíne nie sú žiadne bežecké podujatia.

Najbližšie, a teda aj prvé v tomto kalendárnom roku, sa uskutoční až v marci v Strážskom. Tamojšou Laboreckou desiatkou sa už bežecké akcie na Zemplíne, ktoré lákajú množstvo nadšencov tohto športu, rozbehnú naplno.

Ani v roku 2018 nebudú chýbať tradičné polmaratóny v Čečehove, Michalovciach a Remetských Hámroch, či obľúbené „desiatky“ v Banskom, Nižnom Žipove alebo Horovciach.

A opäť sa bude behať aj jediný maratón v regióne – Podvihorlatský, ktorý organizujú Michalovčania.

Kalendár bežeckých podujatí na Zemplíne v roku 2018

Sobota 10. marca: Laborecká desiatka (13. ročník, miesto podujatia Strážske, dĺžka trate 10 km, povrch asfalt, štart o 13.00 hod.)

Sobota 17. marca: Jarný beh Michalovčanov (4. ročník, Michalovce, 3,5 km, asfalt, 10.00 hod.)

Nedeľa 18. marca: Čečehovský polmaratón (22. ročník, Čečehov, 21,1 km, asfalt, 13.00 hod.)

Nedeľa 25. marca: Sačurovská pätnástka – 11. Memoriál Heleny Slukovej (Sačurov, 15 km, asfalt, 13.00 hod., o 12.00 hod. štart detí)

Piatok 13. apríla: Priateľský nočný beh mestom (1. ročník, Vranov nad Topľou, 7,5 km, asfalt, 20.00 hod.)

Nedeľa 29. apríla: Podvihorlatský maratón, Michalovský polmaratón (34. ročník, Michalovce, 42 km/21 km, asfalt, 14.00 hod.)

Nedeľa 13. mája: Spoznaj Trebišov behom (2. ročník, Trebišov, 10 km/5 km/3 km, asfalt, 13.00 hod.)

Sobota 19. mája: Rudlovský šlapák (5. ročník, Rudlov, 9 km, asfalt, 14.00 hod.)

Sobota 9. júna: Nočný beh Trebišov (3. ročník, Trebišov, 10 km/5 km, asfalt/betón/dlažba, 21.00 hod.)

Štvrtok 5. júla: Domašská desiatka na Eve (6. ročník, Domaša, 10 km, asfalt, 10.00 hod.)

Nedeľa 22. júla: Bančanská desiatka (23. ročník, Banské, 10 km/5 km, asfalt, 14.00 hod., o 12.00 hod. štart detí)

Nedeľa 5. augusta: Klokočovská päťka (42. ročník, Klokočov, 5 km, asfalt, 16.00 hod., o 12.00 hod. štart detí)

Sobota 11. augusta: Hámorská dvadsiatka (20. ročník, Remetské Hámre, 20 km, asfalt/lesný chodník, 10.00 hod.)

Sobota 25. augusta: Beh Kapušianskou pláňavou (20. ročník, Veľké Kapušany, 12 km, asfalt, 11.00 hod.)

Sobota 15. septembra: Michalovská hodinovka (26. ročník, Michalovce, 1 hodina, tartan, 10.00 hod.)

Nedeľa 21. októbra: Žipovská desiatka (38. ročník, Nižný Žipov, 10 km, asfalt, 11.15 hod.)

Nedeľa 28. októbra: Beh do vrchu Banské – Mlačky (10. ročník, Banské, 6,4 km, asfalt, 14.00 hod., o 12.00 hod. štart detí)

Nedeľa 11. novembra: Beh oslobodenia mesta Strážske (49. ročník, Strážske, 6,4 km, cesta, 14.00 hod., o 12.45 hod. štart detí)

Piatok 23. novembra: Beh o štít mesta Michalovce (26. ročník, Michalovce, 7,6 km, asfalt/kamenná dlažba, 18.00 hod., o 13.00 hod. štart žiakov)

Nedeľa 30. decembra: Silvestrovský beh (38. ročník, Humenné, 5 km, asfalt, 14.30 hod., o 13.30 hod. štart žiakov)

Pondelok 31. decembra: Horovská desiatka (35. ročník, Horovce, 10 km, asfalt, 11.00 hod.).

Autor: Róbert Andrejov

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.