Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Kalabiška alebo Jelič? Najlepší strelec dostane 10-tisíc eur

Jan Kalabiška (vľavo) nastrieľal v tejto sezóne zatiaľ sedemnásť gólov. (Autor: TASR)
SITA|Publikované 28. máj 2015 o 11:54

Kalabiška sa môže dotiahnuť na doteraz najlepšieho kanoniera Senice krajana Ondřeja Smetanu - v sezóne 2010/2011 nastrieľal v drese Záhorákov osemnásť gólov.

SENICA. O korunu kráľa strelcov v tejto sezóne najvyššej slovenskej súťaže súperia dvaja legionári - Chorvát Matej Jelič a Čech Jan Kalabiška. Pred sobotňajšou derniérou nastrieľali v dueloch Fortuna ligy po sedemnásť gólov.

Tretí v klasifikácii Jaroslav Mihalík zo Žiliny má už výrazný odstup. Stráca päť presných zásahov.

Obom kanonierom by súčasný počet bohato stačil na honor najlepšieho strelca v uplynulom ročníku 2013/2014. Vtedy víťazný Tomáš Malec z Trenčína skóroval štrnásťkrát.

Góly Mateja Jeliča v jesennej časti sezóny.

Jelič sa v médiách vyjadril, že hoci majú s Kalabiškom na konte rovnaký počet gólov, on dáva krajšie. "Vážne? To že povedal? Ak ich on dáva krajšie, tak ja ich dám viac," citoval senický klubový web slová Kalabišku.

Ten má príležitosť dotiahnuť sa na doteraz najlepšieho kanoniera Senice krajana Ondřeja Smetanu - v sezóne 2010/2011 nastrieľal v drese Záhorákov osemnásť gólov.

Z prvenstva medzi strelcami sa napokon netešil - dominoval Filip Šebo zo Slovana Bratislava s 22 presnými zásahmi.

"Je to určite motivácia prekonať Smetyho. O ňom sa tu stále hovorí ako o top kanonierovi. Ak ho prekonám, možno sa tak bude hovoriť o mne. V prvom rade sa však chceme rozlúčiť so sezónou víťazstvom," vraví Kalabiška.

Góly Jana Kalabišku v jesennej časti sezóny.

Post najlepšieho ligového kanoniera mu doprajú všetci spoluhráči. "Chalani si ma doberajú. Verím, že mi v sobotu pomôžu k nejakému gólu a po zápase sa budeme tešiť nielen z víťazstva, ale aj z toho, že som dal najviac gólov."

Súboj o kráľa strelcov Fortuna ligy 2014/2015 sa rozuzlí v sobotu. A ak nie, Kalabiška s Jeličom si prvenstvo podelia.

Nezanedbateľná je prémia 10-tisíc eur - Únia ligových klubov ako riadiaci orgán najvyššej futbalovej súťaže ju vypísala pre najlepšieho kanoniera.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.