Bellinghamovi hrozí suspendácia. UEFA vyšetruje gesto zo zápasu proti Slovensku

Jude Bellingham po góle proti Slovensku.
Jude Bellingham po góle proti Slovensku. (Autor: TASR/AP)
TASR|1. júl 2024 o 17:39

Stredopoliar Realu Madrid vyrovnal duel efektnými nožničkami v predposlednej minúte nadstaveného času.

GELSENKIRCHEN. Európska futbalová únia (UEFA) začala vyšetrovať gesto anglického reprezentanta Judea Bellinghama v osemfinálovom zápase EURO 2024 (ME vo futbale) proti Slovensku (2:1 pp).

Stredopoliar Realu Madrid vyrovnal efektnými nožničkami v predposlednej minúte nadstaveného času a poslal duel do predĺženia.

UEFA uviedla, že vymenovala disciplinárneho inšpektora, ktorý sa bude zaoberať "možným porušením základných pravidiel slušného správania".

Bellingham po strelení vyrovnávajúceho gólu v nadstavenom čase urobil rukou gesto pri rozkroku.

Na sociálnej sieti X (predtým Twitter) napísal: "Bolo to interné žartovné gesto voči niekoľkým blízkym priateľom, ktorí boli na zápase. Slovenskému tímu patrí veľký rešpekt za to, aký výkon predviedli." O triumfe Angličanov rozhodol v predĺžení hlavou Harry Kane.

Ak UEFA obviní Bellinghama z disciplinárneho prehrešku, hrozí mu suspendácia počas sobotňajšieho štvrťfinálového duelu (18.00 h v Düsseldorfe) so Švajčiarskom.

Domov»EURO 2024»Bellinghamovi hrozí suspendácia. UEFA vyšetruje gesto zo zápasu proti Slovensku