Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Jaroslav Kmiť podpísal s HC kontrakt na tri roky

Verný. V Košiciach by Kmiť (vpravo) chcel oslavovať aj ďalší titul. (Autor: Veronika Janušková)
Sportnet|Publikované 6. máj 2009 o 22:00

Hokejista Jaroslav Kmiť ostáva verný Košiciam. Počas svojej kariéry ešte iný klubový dres neobliekal. A tak skoro si ani neoblečie, s majstrovským HC podpísal trojročný kontrakt, takže z rodného mesta neodchádza ani na prahu tridsiatky.KOŠICE. Po Hunovi a Faithovi bol útočník Jaroslav Kmiť v poslednej sezóne tretím najproduktívnejším hráčom Košíc. V 70 zápasoch nazbieral 68 bodov za 22 gólov a 46 asistencií. Po druhý raz v kariére sa v rodnom meste dočkal majstrovského titulu, hoci na druhé zlato čakal rovných desať rokov. Kmiť z Košíc neodchádza, s vedením HC sa dohodol na trojročnej zmluve. V rozhovore neskrýval, že je s týmto stavom spokojný.

Jaro, už to tak vyzerá, že s Košicami ste spojený pupočnou šnúrou...

"Zatiaľ sa mi v Košiciach hralo dobre, tak som nemal dôvod odísť."

Boli rokovania s klubom náročné?

"Záujem mali obe strany, vtedy sa ľahšie robia kompromisy. Riešil som si to sám. Agenta nemám. Na Slovensku ho nepotrebujem."

Ozval sa vám aj iný záujemca?

"Nik konkrétny. No vlastne by som to ani neriešil. Už po základnej časti mi bolo pánom Bakošom jasne naznačené, že klub má záujem zmluvu predĺžiť. Ak by sa tak nestalo, iste by som sám rozhodil siete, no nebolo to ani potrebné."

Zohral nejakú rolu fakt, že sezóna sa skončila ziskom titulu?

"Áno, lebo ja by som bol rád pri ďalšom. A okrem toho tu bola ďalšia motivácia - Liga majstrov."

V Lige majstrov v kvalifikácii ste vlani neuspeli. Teraz si zahráte v hlavnej fáze. Za akých okolností môže košický tím obstáť?

"V prvom rade sa musíme pripraviť na iný trend pískania. V Norimbergu sme práve na tomto zlyhali. No je tu jeden rozdiel. Teraz budeme hrať zápasy aj doma. No v Steel Aréne, aj keď budeme mať súperov ešte silnejších, si môžeme trúať skôr. Verím, že aspoň raz doma vyhráme."

Viac ako desať rokov pôsobíte v A-mužstve. Premýšľali ste nad tým, či ešte niekedy oblečiete iný ako košický dres? Zvlášť, ak teraz ste podpísali trojročný kontrakt...

"Zmluva je na tri roky, ale povedzme si pravdu, lebo v hokeji sa stáva aj to, pokojne sa môže skončiť predčasne, hoci po roku. Takže v prvom rade musí všetko klapať. Mňa baví hrať doma, nechcel som inde. A možno ani nikdy inam nepôjdem. Hoci, ťažké je hovoriť, čo bude, navyše, som vo veku, kedy ešte na hokejový dôchodok nemyslím."

S podmienkami ste spokojný?

"Nebudem sa baviť o financiách, ale keby som nebol, tak tu nie som."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.