5.

Tomáš Matuščák

6,79 s

AKTUALIZOVANÉ O 12:10

TORUŇ. Slovenský šprintér Ján Volko postúpil do semifinále behu na 60 metrov na halových majstrovstvách Európy v poľskej Toruni.

Svoj ôsmy rozbeh vyhral výkonom 6,63 sekundy. Celkovo dosiahol v rozbehoch štvrtý najlepší čas a len o dve stotiny zaostal za svojím sezónnym maximom.

Volko bude mať silného súpera

Francúz Mouhamadou za Slovákom v rozbehu zaostal o tri stotiny, o šesť stotín bol horší Turek Kayhan Özer.

Do semifinále, ktoré je na programe od 13.50 hod, postúpili všetci traja. Celkovo v rozbehu súťažilo osem bežcov.

Ján Volko pobeží o 14.04 hod v treťom semifinále v tretej dráhe, informuje Slovenský atletický zväz.

Jeho súperom bude aj líder tohtoročných európskych Tabuliek Nemec Kevin Kranz.

Večerné finále je na programe o 20.58 h. Kvalifikujú sa doň prví dvaja z každého z troch semifinále. Doplní ich ešte dvojica s najlepšími časmi.

Matuščák: Miešali sa vo mne emócie

Devätnásťročný debutant na vrcholných podujatiach Tomáš Matuščák obsadil vo svojom rozbehu 5. miesto časom 6,79.

Do semifinále nepostúpil, no za osobným rekordom zaostal iba o dve stotiny sekundy. Zverenec trénera Mareka Lučku dokázal predbehnúť troch súperov.

Tomáš Matuščák (vľavo).
Tomáš Matuščák (vľavo). (Autor: Facebook SAZ/Pavol Uhrin)

„Bolo to veľmi zvláštne, miešali sa vo mne rôzne emócie, ale adrenalín vystrelil až niekam do vesmíru. Štart bol v pohode, držal som sa s ostatnými.

Potom som však ani poriadne nevedel, kde som, akoby som svoj beh ani neovládal, len som bežal a zrazu som sa ocitol v cieli.

Len tesne som zaostal za osobákom, preto sa nemôžem veľmi sťažovať, že by som to odflákol.

Nie som sklamaný, len trochu smutný, ale nič sa nedeje, ideme ďalej. O tom je atletika: raz to vyjde, inokedy nie,“ povedal pre Slovenský atletický zväz Matuščák.

Domov»Ďalšie športy»Atletika»Volko vyhral na HME svoj rozbeh a postúpil do semifinále