Podceňovaný mladší brat udrel. Po zápase ľudia plakali od radosti a dojatia

Radosť hráčov KFC Komárno.
Radosť hráčov KFC Komárno. (Zdroj: FB/KFC Komárno, Autor: Lóránt Komjáthy)
Titanilla Bőd|27. máj 2022 o 10:00

KFC Komárno dosiahol historický výsledok.

Futbalisti KFC Komárno majú za sebou úspešnú sezónu. V II. lige skončili na štvrtom mieste a v Slovnaft Cupe sa dostali až do osemfinále.

Pre Sportnet hodnotil sezónu tréner MIKULÁŠ RADVÁNYI.

V rozhovore sa dočítate:

• Prečo mužstvo neoslavovalo cestou domov z posledného zápasu?
  • V čom boli hlavné rozdiely medzi jesennou a jarnou časťou?
  • Ktoré boli pre trénera dva najpamätnejšie zápasy?
  • Ako to vyzerá s výstavbou nového štadióna v Komárne?
  • Ako vníma tréner titul Podbrezovej a jej postup do najvyššej súťaže?

Štvrté miesto je historicky najlepším výsledkom Komárna v II. lige. Doterajším maximom bolo dvakrát šieste miesto. Ako hodnotíte sezónu?

Veľmi pozitívne. Pred štartom ročníka bolo našim cieľom prvá šestka, nakoniec je z toho štvrté miesto.

Mali sme fantastickú jeseň, okrem dobrých výsledkov v lige sme v pohári vyradili dvoch ligistov – Dunajskú Stredu i Michalovce. V osemfinále pohára sme potom na jar potrápili aj Žilinu.

Výborným výsledkom nie je iba samotné štvrté miesto, ale aj bodový zisk: Komárno ešte nikdy predtým nezískalo v II. lige 59 bodov.

Myslíte si, že to bolo naozaj dosiahnuteľné maximum, alebo ste mohli získať aj o bod či dva viac?

Mám zmiešané pocity. Zvládli sme zápasy, v ktorých to nikto nečakal, vyhrali sme v Podbrezovej, doma sme zdolali Banskú Bystricu. No v Rohožníku sme prehrali zápas, kde sme už v 20. minúte mali vyhrávať 5:0, no napokon sme v druhom polčase inkasovali trikrát a prehrali sme 0:3. Doma sme uhrali iba bezgólovú remízu s Bardejovom a s Humenným, a veľmi ma mrzí aj domáca prehra 0:2 so Šamorínom, hostia mali iba dve šance, no boli maximálne efektívni.

Avšak v posledných štyroch stretnutiach sme získali 12 bodov, a zabezpečili sme si štvrté miesto, takže som veľmi spokojný.

Posledný zápas ste hrali v Trebišove. Aká bola cesta domov po víťazstve 2:0? Oslavovali ste?

Pred zápasom sa stalo niečo, čo som za svoju trénerskú kariéru ešte nikdy nezažil. Deň pred naším stretnutím hrala naša devätnástka priateľský zápas v Maďarsku. Cestou domov do nášho autobusu vrazil kamión a autobus celý zhorel.

Domov»Futbalnet»Podceňovaný mladší brat udrel. Po zápase ľudia plakali od radosti a dojatia