Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Hrubú prípravu majú Michalovčania za sebou, tešia sa na súperov

Na sústredení v Turecku sa k mužstvu pripojí aj uzdravený Cheick Alan Diarra. (Autor: Róbert Andrejov)
Róbert Andrejov|Publikované 23. jan 2020 o 00:00

Slovenskú zimu vymenili za turecké teplo.

MICHALOVCE. Po štyroch rokoch sa michalovskí futbalisti počas zimnej prípravy znovu vybrali do tepla. V stredu zamierili na desaťdňové herné sústredenie do tureckého Beleku.

Raz už v krajine rozprestierajúcej sa na dvoch svetadieloch boli, ešte v druholigových časoch za éry trénera Františka Šturmu v zime 2015. Naposledy podobné sústredenie absolvovali pred štyrmi rokmi, keď sa pripravovali v Španielsku.

Do Turecka odletela 30-členná výprava MFK Zemplín, ku ktorej sa priamo v Beleku pripoja ešte dvaja hráči. Chýbal v nej kapitán Igor Žofčák, ktorý zostal doma.

Chcú sa už dobre zohrať

Michalovčania najprv v noci na stredu nabrali smer Budapešť a odtiaľ predpoludním odleteli do Turecka. Plánovaný príchod do Beleku cez pristátia v Istanbule a Antalyi mali okolo šiestej večer.

Ich prechodným domovom sa na najbližších desať dní stane Hotel Limak Atlantis Deluxe. V plážovom rezorte na pobreží Stredozemného mora pobudnú do 31. januára.

Trénovať budú na ihrisku hneď vedľa hotela alebo v komplexe vzdialenom sedem kilometrov, v ktorom sa nachádza osem trávnatých plôch.

„Odchodom na sústredenie sme ukončili hrubšiu prípravu zameranú na silu a kondíciu. V Turecku už budeme klásť dôraz na hernú stránku, taktiku a systém. Aj keď nie sú ešte vylúčené zmeny v kádri, či už smerom von alebo dnu, budeme pracovať hlavne na tom, aby súčinnosť formácií fungovala tak, ako si predstavujeme,“ prezradil kormidelník žlto-modrých Jozef Majoroš.

Prichádza ďalší Grék

Na sústredení preveria slovenského prvoligistu tri kvalitné celky, ktoré vo svojich krajinách účinkujú v najvyšších súťažiach.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články