Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Hornets môžu vyhrať základnú časť. Bratislava sa však na nich chystá

Tréner Karol Bačo verí, že sršni prvenstvo uhája. (Autor: facebook ŠK Hornets Košice)
Patrik Pavelka|Publikované 14. feb 2020 o 23:00

Lídra extraligy čaká náročný vodnopólový víkend.

KOŠICE. Mužská vodnopólová Pharma Group extraliga má počas tohoto víkendu na programe záverečné stretnutia základnej časti.

Doma iba Olympia

Po nich sa tabuľka rozdelí na prvú štvoricu, ktorá si zahrá v nadstavbe a v následnom play-off a na dvojicu, ktorá pôjde do baráže.

Z trojice košických mužstiev sa v domácom bazéne predstaví iba Olympia, ktorá posilnená trojicou srbských hráčov nastúpi v sobotu od 19. hodiny proti PVK Vrútky. Ak zverenci ukrajinského trénera Sergeja Veremiejeva vyhrajú o dva a viac gólov, obsadia po základnej časti piate miesto.

Ďalšie dva košické tímy, ŠK Hornets a ŠKP Modrí Draci smerujú do bazénov súperov, predstavia sa v Novákoch a v Bratislave.

Sršni zatiaľ netratili ani bod

ŠK Hornets v ôsmich doterajších zápasoch nestratil ani bod. Ak si zachová tento
status aj po víkende, pôjde do nadstavby z prvého miesta.

Jednoduché to však nebude. Smeruje do bazéna Novák a úradujúceho majstra Slávie UK Bratislava, takže je pred ním riadna zaberačka.

„Pohľad do tabuľky je naozaj veľmi pekný, avšak treba povedať, že veľa zápasov sme dokázali rozhodnúť až v poslednej minúte. Ak bojujete, šťastie sa neraz prikloní na stranu bojovnejšieho mužstva, ale víkendový dvojzápas bude mimoriadne náročný. Podľa všetkého by za Nováky mal nastúpiť aj Peter Nižný, takže súper bude výrazne posilnený. Ja verím, že sa nám podarí udržať na dištanc Juraja Zaťoviča a očakávam vyrovnaný zápas. Verím, že sa nám ho podarí dotiahnuť do úspešného konca," mieni lodivod ŠK Hornets Karol Bačo ml.

Parádne vyvrcholenie

Vyvrcholenie základnej časti bude parádne, lebo v nedeľu Slávia UK privíta košických sršňov.

Hornets dokázali v prvom zápase v základnej časti zdolať Sláviu 9:7, úspešní boli aj vo finále Slovenského pohára (7:5).

Ak teda Košičania nezakopnú v sobotu v Novákoch, Bratislava na prvé miesto bude musieť vyhrať minimálne dvojgólovým rozdielom.

„Bratislava je z môjho pohľadu favoritom celej súťaže. Má najstarší káder, my naopak razíme v klube filozofiu, aby v budúcnosti dostávalo priestor
čo najviac mladých hráčov. Máme však Mira Grutku či Andreja Zarevu,
ale čoraz viac dostávajú šancu mladší hráči a aj preto ma veľmi potešil posledný zápas s ŠKP, v ktorom sa presadili mladší hráči, ako napríklad Patrik Adamec. Slávia hrá doma, bude nepríjemná. Isto sa na nás chystajú. Veľa bude závisieť aj od toho, ako to dopadne deň predtým v Novákoch, bude to mimoriadne náročný víkend."

Po dlhšom čase sa do zostavy vracia Miroslav Grutka, ktorý mal zlomený palec a tri mesiace bol bez tréningu.

„Mirovi pri tom zranení a pracovných povinnostiach chýba ešte veľa, aby sa dostal do optimálnej formy, ale verím, že hlavne v obrane centra nám bude vedieť pomôcť," doplnil K. Bačo.

Tabuľka pred posledným dvojkolom

1. ŠK Hornets Košice 8 8 0 0 107:57 16

2. Slávia UK Bratislava 8 7 0 1 129:55 14

3. KVP Nováky 8 5 0 3 111:66 10

4. ŠKP Modrí Draci Košice 8 4 0 4 99:80 8

5. PVK Vrútky 9 1 0 8 63:175 2

6. ŠK Olympia Košice 9 0 0 9 61:137 0

Autor: Patrik Pavelka

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.