TASR|28. jan 2018 o 19:58

Hosťom parádne vyšiel úvod stretnutia, z prvej akcie vsietili gól.

HKM Zvolen - HK Poprad, 28.1.2016: fotogaléria

28.1.2018

ZVOLEN/POPRAD. Hosťom parádne vyšiel úvod stretnutia. Hneď z prvej akcie vsietili gól, keď sa po prihrávke Mlynaroviča z pravej strany šikovnou strelou presne k žrdi presadil Svitana.

Vedenie mohol v tretej minúte zvýšiť Bjalončík. Hvila poslal puk pred bránku, Bjalončík však zblízka nedal.

Domáci následne ožili, pekný prienik i koncovku predviedol Špirko, ale nebol úspešný.

Popradčania potom nevyužili presilovku, čo ich mohlo mrzieť, pretože v 10. minúte z medzikružia parádne vystrelil spoza protihráča Coffman a vyrovnal.

Stav mohol otočiť Kytnár, dobre dobiedzal pred brankárom Kováčom, ale podarilo sa to až Drgoňovi v početnej výhode o dvoch hráčov.

Z ľavej strany poslal puk do odkrytej bránky súpera - 2:1. V závere prvej tretiny najprv úplne voľný Kundrík zoči - voči Nieminenovi ani na trikrát nedal, po ňom si nakorčuľoval dopredu na opačnej strane Šišovský, ale vo finálnej fáze mieril iba do žŕdky.

Hostia zvýšili obrátky

V 2. tretine pridali hokejisti spod Pustého hradu už bez zraneného Puliša tretí gól v 24. minúte.

Po strele Kováčika Kytnár z dorážky síce nedal, ale puk sa dostal pred Špirka, ktorý si už zblízka pred odkrytou bránkou poradil.

Popradčania teda zvýšili obrátky, mali niekoľko sľubných akcií i presilovku, počas nej však nehrozili a to domácich nakoplo.

Znovu prevzali iniciatívu, ale brankára Kováča nepokorili ani Kytnár či Ťavoda.

Hostia z ničoho nič zdramatizovali duel sekundu pred druhou prestávkou.

König vypálil od vlastnej obrannej čiary a puk skončil za prekvapeným Niemninenom.

Odskočili na dva góly

Do tretej tretiny išli domáci v bránke už so Šimkom a rýchlo odskočili súperovi na rozdiel dvoch gólov. Postaral sa o to Coffman strelou z pravej strany - 4:2.

Podtatranci však znovu znížili v presilovke o dvoch hráčov.

Najprv Fabian strieľal do žŕdky, o pár sekúnd sa však k odrazenému puku dostal Abdul a z medzikružia trafil presne.

Zvolenčanov to nepoložilo a už v pätici opäť zvýšili vedenie. Ujala sa prihrávka Kelemena spoza bránky pred ňu, kde číhal V. Fekiač - 5:3.

"Bryndziari" mali aj ďalšie skvelé príležitosti na zveľadenie skóre, avšak Obdržálek, Šišovský, Ťavoda, Matis ani Ulrych recept na Kováča nenašli.

Štatistika

HKM Zvolen - HK Poprad 5:3 (2:1, 1:1, 2:1)

Góly: 10. Coffman (Ross, Obdržálek), 14. Drgoň (Steén, Coffman), 24. Špirko (Kytnár, J. Kováčik), 41. Coffman (Drgoň), 47. V. Fekiač (Kelemen, Matis) - 1. Svitana (Mlynarovič, König), 40. König (Hvila, D. Brejčák), 46. Abdul (Fabian).

Rozhodovali: D. Konc, Jonák - Tvrdoň, Kollár,

vylúčení: 4:6, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, zmeny: Zvolen od 21.min bez Puliša, 41. Šimko za Nieminena,

1189 divákov.

Zvolen: Nieminen (41. Šimko) - Ťavoda, Kováčik, Ulrych, Hraško, Ross, Drgoň, T. Bokroš, Zeleňák - Matis, Kytnár, Kelemen - Puliš, Špirko, Šišovský - Coffman, Steén, Obdržálek - Török, V. Fekiač, Martin Ďaloga

Poprad: V. Kováč - König, Brejčák, Fabian, Petran, Krempaský, Ježek - Svitana, Mlynarovič, Štrauch - Abdul, Heizer, Buc - Kundrík, Vartovník, Bondra - Hvila, Bjalončík, Matej Paločko