Nikola Karabatič (vpravo) v objatí so spoluhráčom
Nikola Karabatič (vpravo) v objatí so spoluhráčom (Autor: TASR/AP)
TASR|7. aug 2024 o 16:54

Nikola Karabatič ukončil kariéru vo veku 40 rokov.

PARÍŽ. Španielski hádzanári sa stali prvými semifinalistami olympijského turnaja v Paríži. Obhajcovia bronzových medailí zdolali vo vyrovnanom štvrťfinálovom zápase Egypťanov 29:28 po predĺžení.

Súpermi Španielov v ďalšej fáze budú Nemci, ktorí vo štvrťfinále vyradili domácich Francúzov.

Obhajcov olympijského zlata z Tokia zdolali po veľkej dráme 35:34 po predĺžení. Hviezdny Nikola Karabatič tak ukončil hráčsku kariéru bez zisku štvrtej zlatej olympijskej medaily.

Nemci prehrávali na konci riadneho hracieho času 27:29, no Renars Uscins dvomi gólmi v záverečných 14 sekundách zachránil pre svoj tím predĺženie.

Uscins bol potom hrdina aj v extračase, keď za stavu 34:34 rozhodol o triumfe štyri sekundy pred koncom predĺženia svojím 14. gólom v zápase. Záverečný pokus Valentina Porteho zneškodnil nemecký brankár David Spaeth.

Po konci stretnutia si vyslúžil ovácie 27-tisícového publika 40-ročný Karabatič, ktorý sa týmto zápasom rozlúčil s aktívnou kariérou. Počas nej získal tri olympijské zlaté medaily a štyri tituly majstra sveta, trikrát ho vyhlásili za najlepšieho hráča roka.

Hádzaná na OH 2024

Muži - štvrťfinále

Španielsko - Egypt 29:28 pp (25:25, 8:12)

Nemecko - Francúzsko 35:34 pp (29:29, 14:17)

dnes 16:54
dnes 16:54
Tajmuraz Salkazanov.
dnes 09:20
Do Paríža priletel aj posledný reprezentant Slovenska. Vicemajster sveta sa cíti veľmi dobreTajmuraz Salkazanov sa už teší na piatkové voľnoštýliarske súboje v kategórii do 74 kilogramov.
dnes 09:20
Harrie Lavreysen.
dnes 14:07
Prekonal svetový rekord, no potom nastúpil Holanďan. The Beast stanovil najrýchlejší čas histórieV Paríži chce získať tri zlaté medaily, chýba mu už len jedna.
dnes 14:07
Slovenská šprintérka Viktória Forster počas rozbehov na 100 m cez prekážky na OH 2024.
Miroslav Kováčikdnes 10:50
Prekvapenie jej dodalo energiu, ale beh nezvládla. Nehádžem flintu do žita, vraví ForsterSlovenka obsadila vo svojom rozbehu šieste miesto.
Thomas Craig.
dnes 11:52
Austrálsky výbor musí riešiť problém. Člen tímu skončil v rukách polície, kupoval kokaínJeho totožnosť nebola zverejnená.
dnes 11:52
Momentka z plážového volejbalu pod Eiffelovou vežou na OH 2024 v Paríži.
dnes 12:32
FOTO: Plážový volejbal púta pozornosť na piesku aj mimo neho. Boje pod Eiffelovkou sú ozdobou HierPozrite si najlepšie momentky z plážového volejbalu pod Eiffelovou vežou na OH 2024 v Paríži.
dnes 12:32
Josh Kerr a Jakob Ingebrigtsen vo finále behu na 1500 metrov na OH v Paríži 2024.
Miroslav Kováčikdnes 15:251
Cez médiá si posielali odkazy. V Paríži mali bojovať o zlato, ale navzájom sa zničiliJosh Kerr a Jakob Ingebrigtsen zviedli ďalší pamätný súboj.
Zuzana Paňková
dnes 18:18
Všetko bolo také, že "wow". Paňkovú na olympiáde nadchol ceremoniál i BilesováNeskutočne som si to užívala po každej stránke, povedala slovenská kanoistka.
dnes 18:18
Novak Djokovič sa raduje so srbskou vlajkou
dnes 18:53
Chcú ukázať, čo urobil pre krajinu. Srbi plánujú postaviť múzeum Novaka DjokovičaZámer prezradil srbský prezident Aleksandar Vučič.
dnes 18:53
Domov»Olympiáda Paríž 2024»VIDEO: Hádzanárska legenda sa lúči. Francúzi na domácich hrách nezískajú medailu