Futbalisti AC Miláno oslavujú gól.
Futbalisti AC Miláno oslavujú gól. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|22. okt 2024 o 20:47 (aktualizované 22. okt 2024 o 21:02)

Úvodné zápasy 3. kola ligovej fázy Ligy majstrov zvládli domáce tímy.

BRATISLAVA. Futbalisti AC Miláno premiérovo zabodovali v prebiehajúcej sezóne Ligy majstrov.

V utorkovom stretnutí 3. kola ligovej fázy zdolali doma FC Bruggy 3:1. Monaco si poradilo s Crvenou Zvezdou Belehrad 5:1.

"Rossoneri" vstúpili do súťaže prehrami s Liverpoolom i v Leverkusene a proti belgickému šampiónovi už nechceli na San Sire hazardovať so svojím menom.

Skóre duelu otvoril v 34. minúte Christian Pulisic, kapitán americkej reprezentácie zahrával rohový kop a nikto ho počas jeho letu do brány netečoval.

O šesť minút neskôr si Raphael Onyedika nedokázal ustrážiť loptu, v snahe ju zasiahnuť dal šľapák Tijjanimu Reijndersovi a putoval predčasne pod sprchy.

Bruggy však dokázali súpera zaskočiť v oslabení, keď nedlho po zmene strán Hugo Vetlesen dokázal na seba upútať pozornosť obrany a v šestnástke našiel voľného Kyrianiho Sabbeho, ktorý zamieril presne k žrdi.

Milánčania však napokon dokázali početnú výhodu využiť, keď sa dvakrát presadil Reijnders.

V oboch prípadoch holandský ofenzívny stredopoliar zužitkoval ideálne prihrávky z krídla do šestnástky, v 61. minúte od Noaha Okafora a o desať minút neskôr od Samuela Chukwuezeho.

Monačania neumožnili srbskému majstrovi získať prvý bod. Dvoma gólmi k tomu prispel japonský útočník Takumi Minamino, víťazný gól na 2:1 dal tesne pred prestávkou švajčiarsky zakončovateľ Breel Embolo.

Liga majstrov - 3. kolo:

AC Miláno - Club Bruggy 3:1

Góly: 61. a 71. Reijnders, 34. Pulisic - 51. Sabbe, ČK: 40. Onyedika (Bruggy)

AS Monaco - Crvena zvezda 5:1

Góly: 20. a 70. Minamino, 45.+4 Embolo, 54. Singo, 90.+7 Akliouche - 27. Ndiaye (z 11 m)

Tabuľka Ligy majstrov

AS Monaco - Crvena zvezda: ONLINE prenos zo zápasu 3. kola Ligy majstrov.online
ut 15:45
Monaco - Crvena zvezdaSledovali ste s nami ONLINE prenos z futbalového zápasu 3. kola ligovej fázy Ligy majstrov: AS Monaco - Crvena zvezda.
ut 15:45
Liga majstrov UEFA.
20.10.2024
AC Miláno - Bruggy, prehľad zápasu 3. kola Ligy majstrov 2024/2025Aktuálny prehľad zápasu AC Miláno - Bruggy, 3. kolo ligovej fázy Ligy majstrov 2024/2025. Zostavy, štatistiky hráčov a online prenos z Ligy majstrov.
20.10.2024
20.10.2024
Monaco - Crvena zvezda, prehľad zápasu 3. kola Ligy majstrov 2024/2025Aktuálny prehľad zápasu Monaco - Crvena zvezda, 3. kolo ligovej fázy Ligy majstrov 2024/2025. Zostavy, štatistiky hráčov a online prenos z Ligy majstrov.
20.10.2024
20.10.2024
Arsenal - Šachtar, prehľad zápasu 3. kola Ligy majstrov 2024/2025Aktuálny prehľad zápasu Arsenal - Šachtar, 3. kolo ligovej fázy Ligy majstrov 2024/2025. Zostavy, štatistiky hráčov a online prenos z Ligy majstrov.
20.10.2024
20.10.2024
Aston Villa - Bologna, prehľad zápasu 3. kola Ligy majstrov 2024/2025Aktuálny prehľad zápasu Aston Villa - Bologna, 3. kolo ligovej fázy Ligy majstrov 2024/2025. Zostavy, štatistiky hráčov a online prenos z Ligy majstrov.
20.10.2024
20.10.2024
Juventus FC - Stuttgart, prehľad zápasu 3. kola Ligy majstrov 2024/2025Aktuálny prehľad zápasu Juventus FC - Stuttgart, 3. kolo ligovej fázy Ligy majstrov 2024/2025. Zostavy, štatistiky hráčov a online prenos z Ligy majstrov.
20.10.2024
20.10.2024
PSG - PSV, prehľad zápasu 3. kola Ligy majstrov 2024/2025Aktuálny prehľad zápasu PSG - PSV, 3. kolo ligovej fázy Ligy majstrov 2024/2025. Zostavy, štatistiky hráčov a online prenos z Ligy majstrov.
20.10.2024
20.10.2024
Real Madrid - Dortmund, prehľad zápasu 3. kola Ligy majstrov 2024/2025Aktuálny prehľad zápasu Real Madrid - Dortmund, 3. kolo ligovej fázy Ligy majstrov 2024/2025. Zostavy, štatistiky hráčov a online prenos z Ligy majstrov.
20.10.2024
20.10.2024
Sturm Graz - Sporting, prehľad zápasu 3. kola Ligy majstrov 2024/2025Aktuálny prehľad zápasu Sturm Graz - Sporting, 3. kolo ligovej fázy Ligy majstrov 2024/2025. Zostavy, štatistiky hráčov a online prenos z Ligy majstrov.
20.10.2024
Liga majstrov»Liga majstrov 2024/2025»AC Miláno sa proti oslabenému súperovi dlho trápilo, Monaco si schuti zastrieľalo