Pohroniu nestačil na výhru ani gól Tatara, II. liga má nového lídra

Tréner FK Pohronie Peter Lérant.
Tréner FK Pohronie Peter Lérant. (Autor: facebook/FK Pohronie)
Sportnet|12. aug 2022 o 19:10 (aktualizované 12. aug 2022 o 21:42)

Myjava je v tejto sezóne naďalej nezdolaná.

BRATISLAVA. Futbalisti FK Pohronie, ktorí ešte v predošlej sezóne pôsobili vo Fortuna lige, nevyhrali v druhej najvyššej súťaži už štvrtý zápas po sebe.

Domáci zápas so Šamorínom mali pritom vynikajúco rozohraný, keď po polhodine hry viedli po presných zásahoch Jakuba Čuntu a Viktora Tatara 2:0.

Šamorín ešte v prvom polčase znížil stav duelu gólom Lukáša Szabóa a v 78. minúte rozhodol o remízovom výsledku Lukáš Leginus.

V súboji dvoch tímov zo spodných priečok tabuľky sa druhého víťazstva v sezóne dočkala Považská Bystrica. Hoci B-čko Žiliny dvoma gólmi v rozpätí 12 minút zdramatizovalo duel, napokon súperovi podľahlo 2:3.

Novým lídrom tabuľky je po neúplnom piatom kole Spartak Myjava, ktorý si doma poradil s Dubnicou 3:1 a na svojom konte má 13 bodov. Zároveň je jedným z dvoch mužstiev (spolu s Komárnom), ktoré v tomto ročníku ešte neprehrali.