Dorozumieva sa rukami-nohami. Gól Brazílčana mal v derby cenu troch bodov

Brazílsky legionár Rimavskej Soboty Joao Paolo (s číslom 6) a jeho gólová radosť v zápase s Kalinovom. (Autor: Vladimír Blahuta)
Titanilla Bőd|7. aug 2023 o 07:15

V zápase III. ligy padli dve červené karty.

RIMAVSKÁ SOBOTA. V minulej sezóne vo vzájomných zápasoch MŠK Rimavská Sobota a TJ Baník Kalinovo sa zrodilo zhodne po sedem gólov. Rimavskosoboťania oba vyhrali 4:3.

V úvodnom kole sezóny 2023/2024 III. ligy Východ rozhodlo v derby medzi týmito dvoma súpermi jediný presný zásah.

Dosiahol ho striedajúci brazílsky legionár Joao Paolo De Lima Da Silva. Vďaka jeho gólu vyhrala domáca Rimavská Sobota nad Kalinovom 1:0.

Súboj dvoch fariem

Cez víkend zasiahli Slovensko silné dažde, mnoho zápasov sa odkladalo.

Soboťania už v predstihu, počas dňa informovali svojich fanúšikov na sociálnej sieti, že zápas sa určite uskutoční, v prípade podmočeného trávnika sa bude hrať na umelej tráve.

Napokon sa však mohlo hrať na hlavnom ihrisku, ktoré bolo výborne pripravené a dal sa na ňom hrať aj kombinačný futbal.

V mužstve Rimavskej Soboty nastúpili až piati hráči z Ružomberka – brankár Branislav Sokol, obrancovia Jakub Luka a Viktor Úradník, stredopoliar Marek Zsigmund a útočník David Jackuliak.

V základnej zostave Kalinova sa v rámci dohody o striedavom štarte predstavili traja hráči z Podbrezovej: Filip Mielke, Šimon Faško a Mark Assinor Osei. V druhom polčase nastúpil aj Alex Molčan.

Paradoxné následky vylúčenia

V úvodnej štvrťhodinke mali hostia dve vyložené šance, no Osei ani Filip Blahuta netrafili bránu.

V 16. minúte Jakub Luka nedovolene zastavil Blahutu, ktorý by už mal pred sebou (hoci z mierneho uhla) len bránu a brankára, a dostal červenú kartu.

„K futbalu patria aj chyby, Jakub teraz spravil jednu veľkú chybu. Následne to bolo o tom, či vieme behať, bojovať, brániť,“ uviedol tréner domácich Eugen Bari.

Červená karta paradoxne prospela mužstvu, z ktorého bol vylúčený hráč.

Domov»Futbalnet»Dorozumieva sa rukami-nohami. Gól Brazílčana mal v derby cenu troch bodov