Nedeľa, 17. októbra, 2021Meniny má Hedviga

Budúcnosť Tatrana Prešov je podpísaná. Klubu bude šéfovať Micheľ

Členovia súčasného vedenia 1. FC Tatran Prešov - Ľuboš Micheľ (vpravo) a Stanislav Šesták. (Autor: Daniel Dedina)
SITA|17. sep 2021 o 14:15

Primátorka Prešova podpísala kúpu akcií.

PREŠOV. Primátorka Prešova Andrea Turčanová podpísala zmluvu o kúpe akcií spoločnosti 1. FC Tatran, a.s.

Ako informuje mesto Prešov na svojej sociálnej sieti, registrácia akcií prebehne do dvoch týždňov po zriadení transakčných bankových účtov.

Následne sa mesto Prešov stane majoritným vlastníkov futbalového klubu 1. FC Tatran Prešov.

Odkúpenie akcií najstaršieho futbalového klubu na Slovensku od doterajšieho majoritného akcionára, obchodnej spoločnosti Futbal Tatran, s.r.o., schválili prešovskí mestskí poslanci 20. júla.

Za 86,96-percentého podielu má mesto zaplatiť necelých 332-tisíc eur, pričom peniaze majú ísť v prospech klubu.

Poslanci rozhodli aj o odkúpení zvyšného 4,35-percentného podielu akcií od tretie akcionára – spoločnosti Just, s.r.o. za menovitú hodnotu akcií necelých 16 600 eur.

Mesto doteraz vlastnilo 8,69-percentný podiel.

Zastupiteľstvo zároveň na rokovaní odvolalo z predstavenstva spoločnosti Miroslava Remetu a Slávku Vattaiovú a z dozornej rady Martina Holuba a Mareka Bakoša.

Novým predsedom predstavenstva určili bývalého medzinárodného rozhodcu Ľuboša Micheľa, za podpredsedu bývalého futbalového reprezentanta Stanislava Šestáka a za člena predstavenstva takisto bývalého reprezentanta a odchovanca Tatrana Martina Jakubka.

Futbalový klub 1. FC Tatran Prešov aktuálne pôsobí v III. lige Východ. Po odohraní ôsmich kôl majú zverenci trénera Stanislava Šestáka na svojom konte 21 bodov a v tabuľke im priebežne patrí 2. priečka.

Tabuľka III. ligy Východ

Súvisiace články