Ihrisko v Osrblí sa nachádza v malebnom prostredí.
Ihrisko v Osrblí sa nachádza v malebnom prostredí. (Autor: Titanilla Bőd)
Titanilla Bőd|29. aug 2024 o 09:30

Lukáš Laksík prispel k postupu dvoma gólmi.

OSRBLIE. Majstrovské stretnutia už nemôžu hrať na svojom ihrisku. Futbalisti TJ Partizán Osrblie sú nováčikom IV. ligy Stred.

Športový areál v malebnej scenérii na kraji dediny s 360 obyvateľmi však nespĺňa kritériá tejto súťaže.

V Slovnaft Cupe však takéto obmedzenia nie sú. Osrbľania, alebo ako sa familiárne označujú, Srbíci napokon domáce prostredie proti treťoligovému MŠK Rimavská Sobota pretavili do víťazstva 4:2 a postúpili do tretieho kola.

Tam ich čaká víťaz súboja TJ Lovča - TJD Príbelce.

Silné emócie

Osrbliu patrí v IV. lige Stred piata priečka tabuľky. Za štyri kolá pozbieralo šesť bodov za dve domáce výhry so Stráňavami a s Príbelcami. Stretnutia sa hrali vo Valaskej, kde je vyhovujúce ihrisko.

Rimavskej Sobote sa naopak v lige nedarí a ako jediný účastník III. ligy Východ je stále bez bodu.

„Mali sme o tom nejaké informácie, ale sústredili sme sa na náš vlastný výkon. Podarilo sa nám otočiť nepriaznivý stav a tak emócie sú silné a ešte budú pretrvávať,“ vravel pre Sportnet Nicolas Mejri.

Rýchlonohý krídelník robil na pravej strane značné problémy rimavskosobotskej obrane.

Už v prvej minúte trafil spojnicu brvna a žrde, neskôr prihral na gól a ďalší sám dal.

Dva góly kapitána

Hostia viedli gólom gruzínskeho legionára Bakuriho Jinjolavu, no domáci dali dva góly ešte pred prestávkou. Oba vsietil líder a kapitán Osrblia Lukáš Laksík.

Za Duklu Banská Bystrica si zahral aj v najvyššej súťaži, má veľa odohraté aj v druhej lige v drese Dukly a Podbrezovej.

Domov»Futbalnet»Dedina v pohári otočila nepriaznivý stav. Futbal tu chutí lepšie, vravel líder mužstva