Pre zranenie začal na lavičke. Martin Škrtel rozhodol zápas

Martin Škrtel.
Martin Škrtel. (Autor: TJ Slovan Temeš)
Ivan Mriška|2. okt 2022 o 21:23

Ráztočno zdolalo Valaskú Belú 3:2.

RÁZTOČNO. Pre zranenie zo zápasu legiend medzi Liverpool FC a Manchestrom United začal Martin Škrtel v zápase ôsmej ligy len na lavičke.

Ráztočno hralo v oklieštenej zostave a v 36. minúte prehrávalo doma s Valaskou Belou 1:2. Tréner Roman Škrteľ preto povolal do hry svoje najväčšie eso v podobe Martina Škrtela.

V 70. minúte sa Škrtel skúsene zbavil obrancu hostí i brankára, ktorý zatiahol ručnú brzdu, fauloval ho a Ráztočno kopalo pokutový kop. Ten bezpečne premenil Michal Stano - 2:2.

V závere visel rozhodujúci gól na vlásku. V 80. minúte opäť dravo prenikol do šestnástky bývalý slovenské reprezentant, ktorý potvrdil svoje kvality a rozhodol o tesnej výhre Ráztočna 3:2.

Pri rozhodujúcom góle mu pomohol obranca súpera, ktorý si nešťastne tečoval loptu do brány.

Podcast Vykroč s Martinom Škrteľom

Ráztočno je aktuálne na druhom mieste tabuľky, na lídra z Nedožier-Brezian stráca dva body. Má však o zápas k dobru.

O týždeň hrá Ráztočno šláger na pôde tretej Poruby, úvodný výkop je 9. októbra o 14:30 h.

Ráztočno - Valaská Belá 3:2 (1:2)

Ráztočno privítalo na domácej pôde Valaskú Belú v značne oklieštenej zostave, keď chýbali zranení hráči Habánik, Kečkeš, Krško a vykartovaný Poliak. Opora Martin Škrtel začal len na lavičke pre nedoliečené problémy zo zápasu legiend Liverpool - Manchester United.

Hneď v úvode hostia zaskočili domácu obranu a po individuálnej akcii Homolu išli do vedenia. Chvíľu trvalo, kým sa domáci otriasli a začali sa dostavať do sľubných príležitostí, čo využil v 22. minúte nestarnúci Bilčík.

Keď sa zdalo, že Ráztočno získalo kontrolu nad zápasom a čakal sa ďalší gól v sieti Belej, opak sa stal skutočnosťou. Po fatálnej chybe domácej obrany Kovačik ešte vytesnil stopercentnú šancu, ale pri dorážke zapískal rozhodca faul a nariadil pokutový kop.

V závere polčasu prišiel na ihrisko Martin Škrtel s jasným cieľom nakloniť misky váh na stranu domácich. Druhý polčas bol diametrálne odlišný. Domáci mali prevahu, hralo sa takmer celý čas na polovici Belej, z čoho pramenilo mnoho šancí.

V 70. minúte sa k lopte dostala domáca 37-čka, skúsene sa zbavila obrancu ako aj súperovho brankára, ktorý zatiahol ručnú brzdu a rozhodca musel nariadiť pokutový kop. Penaltu bezpečne premenil dobre hrajúci Stano. Od tohto momentu bolo jasné, že rozhodujúci gól visí na vlásku.

V 80. minúte predviedol dravý prienik Škrtel do súperovej šestnástky, kde si jeho strelu nešťastne tečovať do brány jeden z hostí. Domácim chlapcom patrí rešpekt a vďaka za to, že išli za víťazstvom do konca, no rovnako hlavne za prvý polčas treba pochváliť aj Valaskú Belú.

Autor: Ivan Škrteľ

Góly: 22. M. Bilčík, 70. M. Stano (z 11m), 80. M. Škrtel - 4. Tomáš Homoľa, 36. J. Jánošík (z 11m). R Šiplák, 100 divákov

ČK: 87. J. Jánošík (2. ŽK)

RÁZTOČNO: A. Kováčik - J. Kerata, Miloš Petrucha (88. M. Krško), A. Brzáč, M. Belák (46. R. Škrteľ), D. Zelenák, M. Stano, Tomáš Petrucha, M. Bilčík, M. Gilan (40. M. Škrtel), P. Gregor

VALASKÁ BELÁ: P. Mendel - Matúš Staňo, Peter Homoľa (86. M. Sýkora), J. Jánošík, T. Luchava (75. P. Korenačka), J. Lokaj (81. Martin Staňo), P. Kučera, M. Polák, M. Dolinaj, Tomáš Homoľa, Š. Matušov

Tabuľka VIII. liga A ObFZ Prievidza

Ivan Mriška
Ivan Mriška sa špecializuje najmä na nižšie futbalové súťaže na Slovensku. Sám ešte aktívne hráva ako brankár. Niekoľko rokov pracoval pre regionálne noviny MY v Petitpresse ako regionálny šéfredaktor.
Nachádzate sa tu: