V súboji o loptu Filip Škrteľ a Lukáš Štetina. (Autor: Lukáš Grinaj)
Ivan Mriška|11. okt 2023 o 21:15

Ďuriš dohrával zápas s monoklom.

PRIEVIDZA. Za posledných 25 rokov to bol najväčší futbalový sviatok.

Nielen pre Prievidzu, ale pre celý región. V 3. kole Slovnaft Cupu hostil OFK Baník Lehota pod Vtáčnikom FC Spartak Trnava.

Zápas sa z kapacitných dôvodov hral v metropole hornej Nitry.

Favorit mohol ísť do vedenia už v prvej minúte. Samuel Štefánik však samostatný únik nepremenil.

Na treťoligistu vypísali stávkové kancelárie kurz 27 ku 1. Keď v 8. minúte proti držiteľovi trofeje otvoril skóre, takmer spadol štadión.

„Bol to fantastický pocit. Za gól som nesmierne šťastný. Najmä preto, že sa nám v posledných zápasoch nedarilo,“ neskrýval spokojnosť jeho autor Filip Škrteľ, ktorý využil chybu v zadných radoch Trnavy.

V článku sa dočítate:

• Aký vysoký kurz bol na outsidera?
  • Čo sa dialo, keď otvoril skóre?
  • Čo vravel gólový hrdina domácich?
  • Pred 25 rokmi skóroval proti Trnave jeho otec. Čo mu povedal?
  • Synovec alebo Spartak? Komu fandil Martin Škrtel?
  • Prečo zápas v Šuranoch bol iný ako s Lehotou pod Vtáčnikom?
  • Prečo Michal Ďuriš dohrával zápas s monoklom?
  • Zápas podcenili? Čo svojím zverencom vyčítal tréner Michal Gašparík?
  • Prečo má tréner Trnavy na Prievidzu dobré spomienky?
  • Prečo nehrali odvážnejšie? Ako zápas hodnotil tréner treťoligistu?

Konečne nebude na koni

Pred 25 rokmi skóroval do siete Trnavy jeho otec. Prievidza vtedy prekvapilo vyhrala 3:0, súboj sledovalo takmer deväťtisíc priaznivcov.

„Pripomínal mi to posledné dva týždne. Konečne už nebude toľko na koni.

Ale nie… Dúfam, že som mu spravil radosť. Že ako tím sme potešili fanúšikov, ktorí spravili fantastickú atmosféru,“ dodal.

Otec sledoval jeho gól priamo z tribúny spolu so strýkom Martinom Škrtelom.

„Keď dal gól, bol to nával obrovskej radosti, hrdosti. Filip maká na sebe, preto som rád, čo sa mu podarilo,“ hrdo povedal Roman Škrteľ.

Ten začínal s veľkým futbalom v Prievidzi a dotiahol to do Slovana Bratislava, s ktorým získal majstrovský titul. Otec verí, že jeho syn môže zaznamenať podobnú kariéru.

„Nechajme to na osud. Je dobre nastavený, takže sa môže posunúť. Dôležité je, aby si ho niekto všimol a ocenilo ho,“ dodal.

Komu fandil Škrtel?

Bývalý reprezentant Martin Škrtel fandil na tribúne Trnave. Keď však strelil gól jeho synovec, netajil spokojnosť.

Domov»Futbalnet»Ľudia na oknách, plný štadión. Dedina trápila veľkú Trnavu, Škrtelovi vypadla slza