Škrteľ debutoval vo Fortuna lige. Od slávneho strýka ho odlišuje post aj mäkčeň

Futbalová rodina Škrtelovcov - sprava Roman Škrteľ, Martin Škrtel a Filip Škrteľ.
Futbalová rodina Škrtelovcov - sprava Roman Škrteľ, Martin Škrtel a Filip Škrteľ. (Autor: FK Pohronie, archív F. Škrteľa)
Michal Šášky|7. sep 2021 o 15:30

Vo Fortuna lige sa schyľuje k rodinnému súboju.

ŽIAR NAD HRONOM. Hoci FK Pohronie ešte neexistuje ani desať rokov, už tretiu sezónu pôsobí v najvyššej súťaži. Rok pred oslavou desaťročnice, ktorú dovŕši po konci ročníka, zložil zaujímavý káder.

Do útoku prišiel kanonier Miloš Lačný s bezmála 180 štartami v najvyššej súťaži, v bránke zase stojí 35-ročný Libor Hrdlička so skúsenosťami z poľskej, českej, ukrajinskej alebo gruzínskej ligy.

Navyše sa v kádri nachádzajú ďalšie známe mená ako Adamec, Špiriak, Záhumenský, Mazan.

A Škrteľ.

Mladý útočník Filip Škrteľ debutoval v 5. kole proti Zlatým Moravciam. A nie je len menovcom bývalého kapitána slovenskej reprezentácie Martina Škrtela.

Prvýkrát zažil odvolanie trénera

Úvod sezóny však najmladšiemu tímu ligy nevyšiel podľa predstáv. Z úvodných šiestich kôl prehral štyrikrát. V zápase proti Zlatým Moravciam (0:1) si premiérových päť minút vo Fortuna lige odkrútil aj Filip Škrteľ.

„Trochu ma to prekvapilo, lebo som sa išiel pripravovať ako jeden z posledných. Nečakal som, že po letnom príchode dostanem šancu tak skoro, ale nakopili sa horšie výsledky i zranenia, možno aj to pomohlo, aby som dostal príležitosť.

Sú to pekné spomienky, ale treba sa od toho odraziť a ísť ďalej, pridať postupne ďalšie minúty,“ povedal pre Sportnet Filip Škrteľ.

Filip Škrteľ v drese FK Pohronie.
Filip Škrteľ v drese FK Pohronie. (Autor: FK Pohronie, archív F. Škrteľa)

V tíme vidí priestor na rast. Od skúseného Lačného či Adlera, ktorý už zamieril do Slovana Bratislava, sa veľa naučil. „Často mi radili a radia na tréningoch pri výbere miesta, riešení jednotlivých situácií či zakončení. Beriem ich skôr ako mojich učiteľov, než konkurentov,“ hovorí hráč, ktorý doteraz pôsobil len v mládežníckych kategóriách.

Zlé výsledky tímu si už vyžiadali svoju daň. Pohronie počas prvej reprezentačnej prestávky pristúpilo k zmene trénera. „Ešte som v kariére nezažil zmenu na lavičke, je to pre mňa teda niečo nové. Budem sa snažiť ukázať sto percent na tréningoch a presvedčiť aj nového trénera.“

Na Slovensku si bude musieť zvykať. V sezóne 2019/2020 sa vymenilo pri fortunaligových tímoch až 34 trénerov. A pred aktuálnou sezónou menila trénera hneď polovica tímov - Ružomberok, Senica, Trenčín, Michalovce, Sereď, ale aj Pohronie, kam v júni prišiel Gergely Geri. No nedožil sa ani konca leta.

Reprezentačné mená v Pohroní

Hoci mierna odlišnosť v priezvisku môže zmiasť, Škrteľ a Škrtel sú blízka rodina.

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Futbal»Slovensko»Škrteľ debutoval vo Fortuna lige. Od slávneho strýka ho odlišuje post aj mäkčeň