Nastupuje aj za dorast, strelecky žiari u mužov. Tínedžer strelil šesť gólov

Ilustračná fotografia. (Autor: Robo Michalec)
Daniel Dedina|20. máj 2022 o 12:00

Podarilo sa mu to prvýkrát v živote.

VYŠNÝ ORLÍK. Má len 18 rokov, na striedavý štart nastupuje za dorastencov Svidníka. Talentovaný Michal Petranik predviedol uplynulý víkend strelecký galakoncert.

Šiestimi gólmi sa podieľal na výhre ŠK Orlík v stretnutí 6. ligy Ondavského oblastného futbalového zväzu Svidník na ihrisku Miňoviec 10:0.

„Mám z toho veľkú radosť, podarilo sa mi to prvýkrát v živote,“ prezradil šťastný strelec.

Zaujímavosťou je tiež to, že hoci skóroval už po pár sekundách, na ďalšie presné zásahy si on i mužstvo muselo dlhšiu dobu počkať.

Kanonáda sa rozbehla až po prestávke, kedy hostia spustili na súpera gólovú smršť. Až trikrát dokázali dať dva góly v rozpätí dvoch minút!

Hráva v útoku i obrane

Čistý hetrik zavŕšil mladý futbalista v 54. minúte zápasu. Práve svoj tretí zásah považuje za najkrajší. „Podarilo sa mi prejsť z polovice ihriska až ku bráne a skórovať,“ priblížil Petranik.

Zápasový zlom prišiel podľa neho v kabíne cez polčas.

„Po prvom polčase sme vyhrávali 1:0, ale nedokázali sme si poriadne prihrať a hrať našu hru. V šatni sme si povedal pár vecí a potom to už bolo dobré,“ skonštatoval Petranik.

O otvorenie gólového účtu zápasu sa postaral expresne rýchlo.

„Bolo to bezprostredne po výkope. Dostal som prihrávku dopredu, ocitol som sa pred bránou a to je už môj priestor,“ usmial sa rodák z neďalekého Vyšného Mirošova, ktorý dokáže nastupovať na rôznych postoch.

„Za mužov hrávam v útoku. Vo Svidníku za U19 buď ako pravý stredopoliar alebo obranca. Sú to rozdielne pozície, ale kde ma potrebujú, tam budem hrať,“ poznamenal autor 22 šiestoligových gólov v prebiehajúcej sezóne.

Napriek skvelej bilancii nemá jasnú predstavu, kam by to vo futbale chcel dotiahnuť. „To je ťažká otázka. Chcem hrať futbal, lebo ma baví. Uvidíme, kam sa mi to podarí dotiahnuť,“ zamyslel sa 18-ročný tínedžer.

Snom šéfa je mať tribúnu

„Boli to pekné góly. Je to mladý a behavý hráč, ťahúň mužstva. Tento zápas mu vyšiel,“ okomentoval Petranikov gólový koncert šéf ŠK Orlík Ladislav Košč.

Aj on priznal, že mužstvu pomohol polčasový dohovor. „Prvý polčas sme sa trápili. Potom už išli chlapci naplno a dalo sa na to pozerať,“ poznamenal.

Klub ŠK Orlík účinkuje v 6. lige OOFZ Svidník druhú sezónu. Vlani v skrátenom ročníku obsadil 8. miesto. Rovnaké mu patrí aj teraz.

„Mužstvo sme podkladali kvôli mladým chlapcom. K dispozícii máme okrem hlavného ihriska jedno asfaltové i s umelou trávou. Takisto kompletné vybavenie vrátane šatní pre hostí i rozhodcov,“ priblížil Košč podmienky pre futbal v obci Vyšný Orlík, ktorá má necelých štyristo obyvateľov.

V rámci projektu Slovenského futbalového zväzu Eurá z Eura bola klubu pridelená suma 10-tisíc eur. Použiť ju plánuje na opravu cesty pred šatňami.

„Našim snom je postaviť malú tribúnku, chceme to trocha skultúrniť. Naše ihrisko využívajú aj mládežnícke tímy Svidníka,“ dodal šéf ŠK Orlík.

Daniel Dedina
Daniel Dedina sa venuje širokej škále športov, najčastejšie píše o slovenskom a svetovom futbale. V roku 2019 reportérsky pôsobil na majstrovstách sveta v hokeji i hokejbale, informoval o dianí na štyroch Medzinárodných maratónoch mieru.
Nachádzate sa tu: