Daniel Krajník (vpravo) a Martin Vaško (v strede) v zápase MŠK Spartak Medzilaborce - MFK Spartak Medzev. (Autor: Vladimír Cepko)
Vladimír Cepko|10. okt 2022 o 13:55

Obrancovia museli ukázať hráčom vpredu, ako strieľať góly, pousmial sa kapitán Medzilaboriec.

MEDZILABORCE. V oboch mestečkách má futbal už viac ako storočnú tradíciu – Medzilaborce od roku 1922 a Medzev od 1921.

Ich kluby nesú rovnaký názov – Spartak. Zaujímavosťou však je, že počas dlhej histórie sa tieto dva východoslovenské kluby vo vzájomnom súboji ešte nestretli.

Dohromady ich dalo 12. kolo Majstrovstiev regiónu (IV. liga Východ). Pred zápasom boli v tabuľke plece pri pleci.

Prvé vzájomné meranie síl prinieslo z oboch strán veľmi kvalitné výkony a tie umocnili premiérový kontakt.

Za Medzev hral aj bývalý ligista

Hosťujúci zverenci Tomáša Danka sa už v 14. minúte tešili z vedúceho gólu Oliinyka v domácej sieti. Domáci sa s gólovou odpoveďou poponáhľali a zrovnali krok gólom Ľuboslava Pankovčina v 20. minúte.

Obe mužstvá hrali kombinačný futbal v dobrom tempe. Divákom ponúkli šance, dobré zákroky brankárov, zaujímavé situácie a góly.

Martin Vaško strieľa gól v zápase MŠK Spartak Medzilaborce - MFK Spartak Medzev. (Autor: Vladimír Cepko)

Druhý polčas neubral na kvalite. Domáci boli efektívnejší a gólmi Martina Vaška v 47. a Daniela Krajníka v 71. minúte doviedli domáce Medzilaborce k trom bodom za víťazstvo 3:1.

Po zápase jedna šatňa jasala a z druhej bolo cítiť veľké sklamanie. Nechýbalo ani na tvári bývalého ligistu Martina Juhara.

Domov»Futbalnet»Majú viac ako storočnú tradíciu, stretli sa však prvý raz. Bývalý ligista na konci smútil