Marek Penksa (vpravo) a spoluhráč Rudolf Becáni.
Marek Penksa (vpravo) a spoluhráč Rudolf Becáni. (Autor: archív - RB)
Ivan Mriška|18. okt 2022 o 11:25

Bývalý reprezentant strelil gól v šiestej sekunde.

Na zápas prišiel päť minút pred úvodným hvizdom. Prezliekol sa, spravil si strečing a vybehol na ihrisko.

MAREK PENKSA (49) sa nestihol ani zadýchať a už rozvlnil sieť. Bývalý reprezentant skóroval v zápase siedmej ligy TJ Baník Ružiná – FC Slovan Divín (5:1) už v šiestej sekunde.

Presadil sa delovkou hneď z rozohrávky. „Najrýchlejší gól v histórii futbalu? Možno aj na celom svete. A teraz môžem čakať ponuky,“ vtipkoval bývalý hráč nemeckej Bundesligy či šampión Maďarska.

V článku sa dočítate

• Čo dnes robí Marek Penksa?
  • Ako zhodnotil svoj parádny gól?
  • Chodia mu ponuky pred päťdesiatkou?
  • Dokedy plánuje hrať?
  • Majú mladí pred bývalým reprezentantom rešpekt?
  • Aký kuriózny moment sa mu stal v dedinskom futbale?
  • Ako často trénuje?
  • Čo odkazuje mladým hráčom?

Šesť sekúnd a gól. Ako sa vám to podarilo?

Mal som príjemný deň. Bol som sa pozrieť na synov zápas v Banskej Bystrici, preto som prišiel len päť minút pred výkopom. Rýchlo som sa prezliekol, natiahol a utekal na ihrisko.

Videl som, že brankár stojí vysoko, preto som kamarátovi Michalovi Nosáľovi povedal, aby mi nahral. On hneď vtipkoval, že či dokopnem.

Pretože mám problémy s achilovkou, loptu som si posunul na ľavú nohu. A napálil ju na bránu. Možno to bol najrýchlejší gól v histórii futbalu, na celom svete. Neviem (smiech).

Z polovice ihriska ste skórovali slabšou nohou?

Nechcem sa vyťahovať, ale obe nohy mám rovnako dobré. Robil som na tom celý život, aby som teraz mohol odovzdávať skúsenosti.

V Banskej Bystrici pracujem s mládežou ako šéftréner prípraviek. Učím deti, aby poctivo trénovali s oboma nohami. Pretože moderný futbal si to vyžaduje.

Ako váš exportný a expresne rýchly gól vnímali ľudia?

Domov»Futbalnet»VIDEO: Zápas skoro nestihol. Penksa strelil na dedine exportný gól