Krásne gesto futbalistov treťoligistu. Darovali najvzácnejšiu tekutinu

Zľava na fotografii: Erik Gaško, Daniel Kohút, Ján Sojka, Jaroslav Vavák a Peter Kolláti. (Autor: FK Rakytovce)
Ivan Mriška|28. jan 2022 o 10:56

V darovaní krvi chcú pokračovať.

BANSKÁ BYSTRICA, RAKYTOVCE. Hráči FK Rakytovce sa rozhodli pre krásne gesto. V Národnej transfúznej službe Banská Bystrica darovali krv.

Najvzácnejšia tekutina pôjde pre rodinného príslušníka Jána Sojku, ktorý spoločný odber organizoval.

Kolláti: Budeme chodiť pravidelne

Okrem neho darovali krv Erik Gaško, Daniel Kohút, Jaroslav Vavák a Peter Kolláti. „Chceli sme urobiť dobrú vec, čo sa nám aj podarilo. Musíme si pomáhať,“ uviedol 31-ročný hráč FK Rakytovce Ján Sojka, ktorý v minulosti hrával za FK Pohronie.

Darovať krv sa futbalisti rozhodli napriek tomu, že aktuálne tvrdo trénujú a pripravujú sa na jarnú časť tretej ligy Stred.

(Autor: FK Rakytovce)

„Začiatkom týždňa nás oslovil spoluhráč Ján Sojka. Že potrebuje pomôcť rodinnému príslušníkovi. Samozrejme, že sme neváhali a okamžite sme sa na darovanie krvi objednali. V prvý termín nás bolo päť a ostatní spoluhráči sa budú postupne pridávať,“ prezradil útočník Peter Kolláti, ktorý bol darcom po druhý raz v živote.

„Povedali sme si, že budeme chodiť pravidelne a pomáhať tak ľuďom, ktorí to potrebujú,“ dodal.

Spojili sa pre dobrú vec

Rakytovce odštartovali prípravu na jarnú časť 10. januára. Prebieha v Rudlovej, kde má klub rozložený dočasný stan. Ide o areál rastúcej akadémie Mareka Hamšíka.

„Iniciatíva našich hráčov nás nadchla. Spojili sa pre dobrú vec a pomohli tomu, čo to potrebuje. Podobné akcie chceme organizovať aj v budúcnosti,“ hrdo uviedol šéf klubu FK Rakytovce Tomáš Dzúrik.

Aktuálne sú Rakytovce na treťom mieste tretej ligy Stred, na prvý Dolný Kubín strácajú šesť bodov.

„Súťaž máme výborne rozohranú. Na jar chceme pokračovať v dobrých výkonoch a naplnení ambícií, ktoré sme si dali pred začiatkom sezóny,“ dodal.

Chcú hrať tretiu ligu Západ

Cieľom Rakytoviec je dostať sa po reorganizácii do novovytvorenej tretej ligy Západ. Stačiť by im na to malo tretie miesto. „Predbehnutie prvých dvoch celkov by bol príjemný bonus navyše,“ pousmial sa Dzúrik.

Počas zimnej prípravy preveria Rakytovce Krásno nad Kysucou, Ružomberok U19, líder druhej ligy z Podbrezovej a juniori bratislavského Slovana.

Mužstvo zo stredu Slovenska čakajú tiež stretnutia proti tradičným klubom ako Tatran Prešov, Levice a Lučenec.

„Črtajú sa nám zmeny v kádri, no hovoriť o nich by bolo predčasné. V prvom rade veríme, že situácia na Slovensku nám umožní odohrať všetky zápasy podľa plánu,“ prianím uzavrel Tomáš Dzúrik.Ivan Mriška
Ivan Mriška sa špecializuje najmä na nižšie futbalové súťaže na Slovensku. Sám ešte aktívne hráva ako brankár. Niekoľko rokov pracoval pre regionálne noviny MY v Petitpresse ako regionálny šéfredaktor.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: