Víťazný boj o záchranu v Ligue 1, Clermont zvíťazil aj s 9 hráčmi

Remy Cabella z OSC Lille.
Remy Cabella z OSC Lille. (Autor: TASR/AP)
TASR|16. apr 2023 o 18:59 (aktualizované 16. apr 2023 o 23:59)

Zvíťazilo Lille aj Monaco.

PARÍŽ. Futbalisti AS Monaco zdolali v 31. kole francúzskej Ligue 1 na domácom ihrisku Lorient 3:1 a slávili tretie víťazstvo z uplynulých štyroch zápasov.

V tabuľke sa bodovo dotiahli na tretie Marseille. Olympique však čakal ešte v nedeľu večer duel s Troyes.

Hráči Lille si poradili s Montpellierom 2:1 a posunuli sa na piatu priečku znamenajúcu účasť v Európskej konferenčnej lige (EKL).

Domáci prehrávali od 24. minúty 0:1, no v priebehu 70.-72. minúty dvomi presnými zásahmi otočili skóre.

Jonathan David strelil prvý gól Lille, celkovo už jeho dvadsiaty v sezóne a dostal sa na čelo streleckej tabuľky, keď sa dotiahol na kanoniera Paríža St. Germain Kyliana Mbappeho.

Dôležité víťazstvá v boji o záchranu dosiahli Auxerre, Brest a Štrasburg. Brest zdolal Nice 1:0 gólom Jeremyho Le Douarona z 12. minúty a patrí mu 16. priečka s dvojbodovým náskokom pred sedemnástym Štrasburgom, ktorý triumfoval nad Ajacciom 3:1.

Clermont zvíťazil nad Angers 2:1, hoci zápas dohrával iba s deviatimi hráčmi. V závere prvého polčasu dostal po tvrdom zákroku priamu červenú kartu Neto Borges a v nadstavenom čase druhého dejstva vylúčil rozhodca za nešportové správanie aj jeho spoluhráča Alidua Seidua.

Góly: 33. Kyei (z 11 m), 39. Saračevič (z 11 m) - 28. Hunou

ČK: 45.+1 Neto Borges, 90.+6 Seidu A. (obaja Clermont)

Štrasburg - Ajaccio 3:1 (1:0)

Góly: 26. Gameiro (z 11 m), 71. Diarra, 90. Suzuki - 76. Barreto

Monako - Lorient 3:1 (2:0)

Góly: 14. Diatta, 27. Golovin, 55. Volland - 86. Kone (z 11 m)

Marseille - Troyes 3:1 (2:0)

Góly: 2. a 64. Vitinha, 40. Ünder - 91. Balde

Tabuľka Ligue 1

Domov»Futbal»Francúzsko»Ligue 1»Víťazný boj o záchranu v Ligue 1, Clermont zvíťazil aj s 9 hráčmi