Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Počas derby v Trnave napadli Ševelovho syna: Nenecháme to tak

Martin Ševela sa už teší na svoje pôsobenie v Slovane. (Autor: TASR)
TASR|Publikované 1. okt 2018 o 06:50

Tréner Slovana reagoval.

Bratislava. Syna trénera futbalistov bratislavského Slovana Martina Ševelu napadol počas sobotňajšieho derby v Trnave útočník priamo na tribúne.

Informovalo o tom pondelňajšie vydanie denníka Šport s tým, že poškodení sa rozhodli na polícii podať trestné oznámenie.

Kopance a päste

K incidentu prišlo na konci prvého polčasu súboja, ktorý Slovan v Trnave napokon vyhral 2:1.

,,V pondelok pôjdeme so synom k lekárovi. Síce nemá nič zlomené, ani vybité zuby, ale bolí ho hlava. Dúfam, že bude v poriadku."


Martin Ševela, tréner Slovana

"Manželka so synom, dcérou, svokrou a rodinnými príslušníkmi iných ľudí z nášho klubu dostali od trnavského klubu miesta na tribúnu. Môj syn sa po našom góle postavil a zatlieskal.

Zozadu ho kopol nejaký človek, keď sa otočil a spýtal sa ho, čo robí, tak dostal päsťou do tváre. Samozrejme, manželka sa syna zastala a chvíľu sa tam naťahovali, veď kto by sa nezastal vlastného dieťaťa?

Už predtým im ľudia okolo nadávali, keď sa nepostavili pri trnavskej hymne. Bezpečnostná služba útočníka spacifikovala, vie sa, kto to je. Syn bol vypovedať na polícii a rozhodli sme sa, že podáme trestné oznámenie.

Nenecháme to tak, podobné veci by sa nemali stávať a nepatria na štadióny. V pondelok pôjdeme so synom k lekárovi. Síce nemá nič zlomené, ani vybité zuby, ale bolí ho hlava. Dúfam, že bude v poriadku," citoval denník Šport Ševelu.

Miesta pre rodinu určuje usporiadateľ

"Ja som sa o incidente dozvedel až po zápase od mojej manželky. Tá bola na tribúne s mojou dcérou, spoločne s Martinovou dcérou a synom. Ten dopadol najhoršie.

Toho udreli a mal ranu na tvári. A ešte ich polievali pivom. Martinova žena podala na polícii trestné oznámenie,“ vyjadril sa na webe sport24.pluska.sk asistent trénera bratislavského klubu Ivan Vrabec.

Na útok zareagoval aj ŠK Slovan Bratislava, ktorý celú udalosť prostredníctvom technicko-investičného riaditeľa klubu Zdena Romana nahlásil do zápisu o stretnutí.

"Toto sa nemôže stať. Nikoho neprovokovali, iba sa radovali z gólu. Za to, že boli blízko k domácim fanúšikom, oni nemôžu. Tie vyhradené miesta pre rodinných príslušníkov našich hráčov a trénerov dostávame od Spartaka," poznamenal Zdeno Roman pre web sport24.pluska.sk.

Výmena trénerov

Ševela sa mohol v zápase už venovať koučovaniu mužstva priamo z lavičky, keďže mu disciplinárna komisia odpustila zvyšok jeho trestu za nasadenie hráča v treste do pohárového súboja.

Duel v Trnave, po ktorom je Slovan stále na čele tabuľky bez prehry, resp. Spartak je 9., poznačilo aj vykázanie domáceho trénera Radoslava Látala na tribúnu za protesty ešte v prvom polčase.

Autor: TASR

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.