Utorok, 13. apríla, 2021Dnes je Deň nespravodlivo stíhaných, Meniny má Aleš

Smutná správa. Zomrel bývalý futbalista Spartaka Trnava

(Autor: FC Slovan)
Ivan Mriška|5. apr 2021 o 17:55

František Broš mal 54 rokov.

TRNAVA, HLOHOVEC. Presne 85 ligových zápasoch odohral za Spartak Trnava a strelil v nich štrnásť gólov. Z Hlohovca prišla smutná správa. Vo veku 54 rokov zomrel v nedeľu 4. apríla bývalý futbalista Trnavy František Broš.

„S hlbokým zármutkom oznamujeme, že nás navždy opustil bývalý hráč Hlohovca a dlhoročný prvoligový futbalista Spartaka Trnava, otec, kamarát. Celej rodine úprimnú sústrasť, česť jeho pamiatke. Odpočívaj v pokoji Franta,“ uvádza FC Slovan Hlohovec na svojej stránke.

Broš v hornom rade tretí sprava. (Autor: Ján Sukup)

Broš si pripísal sedem štartov aj za Banskú Bystricu, profesionálnu kariéru však musel predčasne ukončiť pre problémy so srdcom.

So Spartakom Trnava získal v roku 1986 československý pohár, nastúpil následne aj v dvoch dueloch Pohára víťaza pohárov proti VfB Stuttgart. Trnavčania v jednom zápase remizovali a druhý prehrali 0:1.

Rýchlonohý pravý krídeľník debutoval už ako 19-rocný, s futbalom však po troch sezónach pre spomínané problémy skončil. Neskôr sa na trávnikoch objavil ako rozhodca dedinského futbalu.

Ivan Mriška sa špecializuje najmä na nižšie futbalové súťaže na Slovensku. Sám ešte aktívne hráva ako brankár. Niekoľko rokov pracoval pre regionálne noviny MY v Petitpresse ako regionálny šéfredaktor.

Súvisiace články