Zápas tretej ligy prerušili. Tridsať minút sa bude hrať inokedy

Momentka zo zápasu Podkonice - Rimavská Sobota.
Momentka zo zápasu Podkonice - Rimavská Sobota. (Autor: FK Podkonice)
Ivan Mriška|2. aug 2021 o 14:44

Podkonice vyhrávali nad Rimavskou Sobotou 3:0.

PODKONICE. Bizarnú premiéru v tretej lige Stred majú za sebou futbalisti FK Podkonice.

Na historicky prvý zápas v tretej najvyššej súťaži nastúpili proti Rimavskej Sobote, no stretnutie sa pre mohutný dážď nedohralo.

„Duel bol za stavu 3:0 prerušený v šesťdesiatej minúte a zostávajúcich tridsať minút sa bude dohrávať v inom termíne,“ informuje FK Podkonice na svojej facebookovej stránke.

Podkonice od úvodu predvádzali útočný futbal. V 16. minúte otvoril skóre Matej Baliak a stal sa historicky prvým strelcom FK Podkonice v tretej lige.

Na 2:0 zvyšoval Adam Kostúr, ktorý sa presadil po priamočiarej akcii pred brankárom. Do polčasu niekoľkokrát hrozili aj hostia z Rimavskej Soboty, no bez úspechu.

Do druhého polčasu vstúpili domáci opäť dobre. Už v 48. minúte zvýšil Tomáš Koreň na 3:0 a domáci si vypracovali aj ďalšie výborné šance.

„Naša snahu prerušil veľmi výdatný dážď a ani s odstupom času nebol terén spôsobilí. Zápas sa bude dohrávať v stredu 11. augusta o 18:00 hod. a vstup na zostávajúcich tridsať minút bude pre všetkých voľný,“ dodáva.