Sobota, 10. apríla, 2021Meniny má Igor

Ružomberok prišiel o mladý talent, uchmatol si ho ligový konkurent

Matúš Kmeť v drese AS Trenčín. (Autor: AS Trenčín)
TASR|19. dec 2020 o 12:22

Matúš Kmeť bude pokračovať v AS Trenčín.

TRENČÍN. Novou tvárou v kabíne AS Trenčín sa stal ružomberský ofenzívny futbalista Matúš Kmeť.

Slovenský reprezentant do 21 rokov je prvým z hráčov prichádzajúcich do AS počas zimného prestupového obdobia, zmluvu podpísal na tri roky.

"Sme radi, že sa nám Matúša podarilo získať. Sledovali sme ho už dlhší čas. Okrem futbalovej kvality nás oslovil jeho prístup a zanietenie. V každom momente cítite, že chce odovzdať na ihrisku maximum.

Podobné typy hráčov sa hľadajú veľmi ťažko. Po osobnom stretnutí som zostal definitívne presvedčený, že obe strany môžu vyťažiť z tejto spolupráce zaujímavú budúcnosť," povedal pre klubový web generálny manažér AS Trenčín Róbert Rybníček.

Kmeť začínal kariéru v MFK Ružomberok, v tejto sezóne chýbal iba v jedinom ligovom zápase a dvakrát skóroval. Štatisticky bol siedmim najvyťaženejším futbalistom Liptákov.

Matúš Kmeť v súboji s Vladimírom Weissom v zápase Slovan - Ružomberok. (Autor: TASR)

"Kmeť je prísľubom nielen pre náš klub, ale aj slovenskú reprezentáciu. Verím, že podporíme rozvoj jeho talentu. Urobíme maximum, aby sa čím skôr adaptoval a svojou hrou tešil našich fanúšikov.

Hoci prichádza do silnej konkurencie, práve vďaka svojmu prístupu môže výrazne ovplyvniť mentalitu nášho tímu. Chceme prinavrátiť víťaznú mentalitu," dodal výkonný šéf klubu.

Dvadsaťročný rodený Ružomberčan má na svojom konte dovedna 39 ligových štartov a tri góly v drese materského klubu. V reprezentačných výberoch Slovenska sa pohybuje od svojich šestnástich rokov.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články