Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Florbalistky udržali extraligu v Prešove

(Autor: Blanka Galiková)
Sportnet|Publikované 9. apr 2018 o 22:00

Skončili na čele barážovej tabuľky.

PREŠOV. Počas veľkonočných sviatkov florbalistky FBC Mikuláš Prešov odohrali 2 barážové zápasy s ŠK Slávia SPU DFA Nitra.

V prvom zvíťazili 9:4, ale v druhom ich súperky prestrieľali 9:7.

Nasledujúci víkend ich privítali súperky na domácich palubovkách, kde sa aj budúcosezónne extraligistky ukázali v plnej gólovej „kráse.“

Po 6 zápasoch baráže majú Prešovčanky na konte 5 výhier. Dva najlepšie prvoligové tímy už zdolali na domácej pôde i na pôde súperiek.

Rad prišiel aj na „rivala“ z extraligy, s ktorým hrali zápas u nich a zápas doma hneď na ďalší deň. Rovnako na striedačku sa im podarilo zvíťaziť.

Tuhý boj s Nitrou

„Keďže s Nitrou hráme pomerne vždy vyrovnané zápasy, kde padá mnoho gólov, nič iné sa nedalo očakávať ani v týchto dvoch stretnutiach. Do obidvoch zápasov sme šli s cieľom vyhrať a zabezpečiť si dobrú pozíciu v tabuľke pred poslednými duelmi. V piatok sa nám to podarilo našou bojovnosťou a takisto 9 vsietenými gólmi v súperovej bráne. Od začiatku stretnutia síce viedli Nitrianky, no do druhej tretiny sme vstúpili tou správnou nohou a zvrátili nepriaznivý stav z 2:0 na 5:2 v náš prospech, čím sme sa dostali do väčšej psychickej pohody a doviedli zápas do víťazného konca. Sobotňajšie stretnutie sa nieslo v podobnom duchu, avšak Nitra bola od samého začiatku oproti piatku viac na koni. Dokázala na každý náš gól rýchlo odpovedať. V poslednej tretine nám dievčatá z Nitry odskočili o 2 góly, na ktoré sme aj napriek veľkej bojovnosti a power-play už nedokázali reagovať, čo nás veľmi mrzí,“ zhodnotila zápas útočníčka Andrea Floreková, ktorá si 7 gólmi a 2 asistenciami barážovej hry pripísala na strelecké konto 9 kanadských bodov.

Zárukou udržania sa Prešovčaniek v extralige mohla byť len ďalšia výhra, ktorú si vybojovali v sobotňajšom zápase s ŠK Lido Bratislava 9:2.

Skóre síce otvorili domáce hráčky, no záver zápasu patril hostkám z východu. Tie kanonádou neobyčajných gólov ulahodili očiam florbalových fanúšikov.

V nedeľu sa rozlúčili so sezónou výhrou nad majsterkami 1. ligy žien, 1. FBC Trenčín Florbal, 7:3, tým pádom aj 1. miestom v tabuľke baráže, keďže mali najväčšie gólové skóre (vsietili 49 a 28 gólov inkasovali) a vyhrali takmer všetky zápasy.

Kvasková najlepšia

Ku gólovej radosti v záverečnej časti sezóny najväčšmi prispeli reprezentantka Daniela Kvasková, ktorá sa umiestnila na čele barážovej tabuľky kanadských bodov vďaka 7 gólom a 9 asistenciám a hneď za ňou sa umiestnila skúsená Ivica Semančíková, ktorá „zaostávala“ len o 1 asistenciu.

Zostava Prešova: Matisová – Hanušinová, Valenčinová, Kvasková, Zajacová, Majcherová, Semančíková, Kovalská, Kolinčáková, Pazderáková, Papcunová, Floreková, Valancová, Potančoková.

Článok vyšiel v týždenníku MY Prešovské noviny č.14/2018. V predaji od utorka 10. 4. do pondelka 16. 4.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.