Pondelok, 20. septembra, 2021Meniny má Ľuboslav, Ľuboslava
Dotáciu vo výške 1,5 milióna eur dostane aj FC DAC Dunajská Streda, ktorý vlastní veľkopodnikateľ Oszkár Világi. Je považovaný za mecenáša Mostu. (Autor: ilustračné foto)

Domáci klub už informoval, že obsadí miesta hostí fanúšikmi svojho klubu.

BRATISLAVA. Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) rozhodla, že piatkové stretnutie v Dunajskej Strede medzi domácim DAC a Slovanom Bratislava sa uskutoční bez prítomnosti fanúšikov hostí. Informoval o tom dunajskostredský klub na svojom webe.

Bratislavský klub bol potrestaný za opakované porušenie predpisov v priebehu aktuálnej sezóny.

Ide o obrovský precedens, tvrdí Slovan

Dunajská Streda na svojom webe zároveň informovala, že spúšťa predaj vstupeniek pre domácich fanúšikov aj na tribúnu, kde mali byť priaznivci hosťujúceho tímu.

Vedenie Slovana ostalo z rozhodnutia prekvapené. "Rozhodnutie DK SFZ nás šokovalo, pobúrilo a zároveň veľmi znepokojilo, pretože toto rozhodnutie je obrovským precedensom do budúcnosti," uvádza bratislavský klub vo svojom stanovisku.

"Je to precedens kvôli tomu, že naši priaznivci boli exemplárne potrestaní za priestupok, ktorý sa v 99,99 percente iných prípadov rieši pokutou alebo pokarhaním. Precedens je to preto, že DK SFZ uplatnila dvojitý meter a je veľmi zaujímavé, že rovnakým spôsobom nepotrestala v tejto sezóne žiaden iný klub," pokračuje sa v stanovisku.

"A je veľmi zaujímavé a zároveň záhadné, že sa tak stalo práve pred zápasom v Dunajskej Strede, do ktorej sa naši fanúšikovia mobilizovali, aby podporili naše mužstvo v súboji s tradičným rivalom."

DK SFZ sa rozhodla potrestať Slovan po tom, čo jeho fanúšikovia v stretnutí v Zlatých Moravciach použili pyrotechniku, ktorá mala vizuálny efekt. "Nič však nehádzali na hraciu plochu, tým pádom neohrozili aktérov a nebolo potrebné, aby rozhodca prerušil zápas," pokračuje vedenie klubu v stanovisku.

Kmotrík ml.: Rozhodnutie z totalitného režimu

Bratislavský klub zároveň pripomenul, že používanie pyrotechniky je vo Fortuna lige bežné, pričom ani jeden klub nebol takto potrestaný.

„Som šokovaný a zároveň nahnevaný z tohto bezprecedentného rozhodnutia, ktoré môžem prirovnať k rozhodnutiam z totalitného režimu. Toto rozhodnutie vnímam ako nechutnú frašku, namierenú voči ŠK Slovan Bratislava a jeho fanúšikom," uviedol Ivan Kmotrík ml., viceprezident klubu.

"Podľa mňa si DK SFZ len našla zámienku v podobe pár blikajúcich svetielok v Zlatých Moravciach a splnila to, čo zrejme niekto chcel dosiahnuť. Zápasy v Dunajskej Strede sprevádzajú zvláštne incidenty, ktoré sa týkajú zásahov voči fanúšikom hostí. Maskovaná usporiadateľská služba brutálne zasiahla voči našim fanúšikom v apríli a nedávno rovnako brutálne zbila fanúšikov Trenčína," pokračoval.

"Je preto šokujúce, že Dunajská Streda za tieto vážne incidenty nedostala adekvátny trest. Rozhodnutie o zákazu účasti našich fanúšikov v Dunajskej Strede vnímam ako veľmi smutný deň pre celý slovenský ligový futbal, pretože bola narušená sloboda fandenia svojmu klubu. Veľmi si želám, aby sa o to zaujímala verejnosť a médiá,“ dodal Kmotrík ml.

Pre zväčšenie kliknite tu. (Autor: skslovan.com)

Súvisiace články