Domácim sa nedarilo, neprehral len Arsenal. Ajax stratil vedenie

Roger Ibanez (AS Rím) sa teší z gólu do siete Ajaxu Amsterdam.
Roger Ibanez (AS Rím) sa teší z gólu do siete Ajaxu Amsterdam. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|8. apr 2021 o 23:15

Jediným Slovákom bol Hromada.

BRATISLAVA. V prvých zápasoch štvrťfinále Európskej ligy UEFA prehrali až traja zo štyroch domácich tímov. Remízu sa podarilo uhrať iba Arsenalu proti českej Slavii.

Najdramatickejší zápas sa odohral v Amsterdame, kde domáci Ajax stratil vedenie a prehral gólom z 87. minúty.

Slaviu držal uzdravený brankár

Futbalisti Slavie Praha remizovali vo štvrtkovom prvom štvrťfinálovom dueli Európskej ligy UEFA na pôde Arsenalu 1:1.

Domáci viedli od 86. minúty po góle Nicolasa Pepeho, vo štvrtej minúte nadstaveného času však vyrovnal Tomáš Holeš.

Slovenský stredopoliar Jakub Hromada odohral za Slaviu prvý polčas.

Odveta je na programe 15. apríla o 21.00 h v Edene.

Slavia nastúpila v Londýne bez stopérov Ondřeja Kudelu a Simona Deliho, no už s uzdraveným brankárom Ondřejom Kolářom.

V základnej jedenástke Arsenalu chýbal útočník Pierre-Emerick Aubameyang.

Ajax padol v úplnom závere

Ajax Amsterdam prehral s AS Rím 1:2. V 40. minúte sa po prihrávke kapitána holandského tímu Dušana Tadiča presadil Davy Klaassen. Na začiatku druhého polčasu však Tadič nepremenil pokutový kop a hostia sa vzchopili.

Rimania napokon vďaka presným zásahom Lorenza Pellegriniho a Rogera Ibaneza otočili nepriaznivý vývoj. Rozhodujúci gól zaznamenali tri minúty pred koncom riadnej hracej doby.

Manchester United triumfoval na pôde španielskeho nováčika súťaže CF Granada 2:0. V 31. minúte otvoril skóre Marcus Rashford, v závere pridal z jedenástky druhý gól Bruno Fernandes.

Villareal zvíťazil na ihrisku Dinama Záhreb 1:0, v závere prvého polčasu skóroval z bieleho bodu Gerard Moreno.

Európska liga - 1. zápasy štvrťfinále:

Arsenal - Slavia Praha 1:1 (0:0)

Góly: 86. Pepe - 90+4. Holeš

/Jakub Hromada (Slavia) odohral prvý polčas/

Granada - Manchester United 0:2 (0:1)

Góly: 31. Rashford, 91. Fernandes (z 11 m)

Ajax Amsterdam - AS Rím 1:2 (1:0)

Góly: 39. Klaassen - 57. Pellegrini, 87. Ibanez

Dinamo Záhreb - FC Villarreal 0:1 (0:1)

Gól: 44. Moreno (z 11 m)

Domov»Futbal»Európska liga»Domácim sa nedarilo, neprehral len Arsenal. Ajax stratil vedenie