Piatok, 17. septembra, 2021Meniny má Olympia

El Maestro dostal za výroky o Slovnaft Cupe pokutu

(Autor: SITA)
TASR|26. apr 2018 o 19:47

Tento pohár je malý, nudný a nezaujímavý, vyhlásil tréner Trnavy po prehre so Slovanom.

BRATISLAVA. Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu potrestala trénera Spartaka Trnava Nestora El Maestra pokutou 6-tisíc eur za očiernenie Slovnaft Cup-u.

Koučovi lídra Fortuna ligy zároveň pozastavila výkon funkcie na jeden zápas.

El Maestro po semifinálovom vypadnutí so Slovanom Bratislava na margo Slovnaft Cup-u uviedol:

"Tento pohár je malý, nudný a nezaujímavý, ale nechcem povedať, že sme nechceli vyhrať a zabojovať oň vo finále. Trošku sme sklamaní.

V tomto ročníku sa v slovenskom futbale udiali veľké zmeny. Teší ma, že veľký a silný Slovan sa sústredí na tento malý a nedôležitý pohár. Pred nami sú väčšie ciele."

Jeho výroky nezostali bez povšimnutia a vyslúžil si disciplinárnu sankciu.

"DK berie na vedomie stanovisko menovaného a rozhodla, že za vyjadrenia k súťaži Slovnaft Cup v masovokomunikačných prostriedkoch po stretnutí 7. kola Slovnaft Cup-u medzi FC Spartak Trnava - ŠK Slovan Bratislava ukladá Disciplinárnu sankciu - pozastavenie výkonu funkcie na 1 s. s. a finančnú pokutu vo výške 6-tisíc €.

DK SFZ pri ukladaní disciplinárnej sankcie vzala do úvahy, že previnilec svojimi vyjadreniami v masovokomunikačných prostriedkoch poškodil dobré meno SFZ, súťaže Slovnaft Cup ako aj súpera a porušil princípy Stanov SFZ a Kódexu futbalovej etiky," znie stanovisko DK zverejnené na stránke futbalsfz.sk.

Súvisiace články