Či som dal zlatý gól? To ukáže až konečná tabuľka, hovorí hráč Dukly

Lukáš Migaľa (vľavo) v pohárovom zápase so Slovanom Bratislava.
Lukáš Migaľa (vľavo) v pohárovom zápase so Slovanom Bratislava. (Zdroj: TASR, Autor: Jakub Kotian)
Titanilla Bőd|14. máj 2021 o 16:25

Dve víťazstvá by znamenali pre Banskú Bystricu priamy postup.

BANSKÁ BYSTRICA. Lídrom druhej ligy je Liptovský Mikuláš, banskobystrická Dukla však stále má všetko vo svojich rukách. Liptáci majú na čele dvojbodový náskok, ale hrajú už iba jeden zápas, kým Banskú Bystricu čakajú ešte dve stretnutia. Ak ich obe vyhrajú, do najvyššej súťaže postúpia priamo, z prvého miesta.

Pritom nechýbalo veľa, aby sa ich situácia nepríjemne zamotala – v zápase so Šamorínom Dukla prehrávala ešte aj v 94. minúte. To by zahralo do karát Liptákom, ktorí majú s Duklou lepšiu bilanciu zo vzájomných zápasov. V 95. minúte však prišla posledná akcia domácich a LUKÁŠ MIGAĽA hlavou vyrovnal. S autorom dôležitého gólu sme sa zhovárali o očakávaniach pred finišom druhej najvyššej súťaže.

V predchádzajúcom kole ste proti Šamorínu vyrovnali v nadstavenom čase. Výsledok 1:1 znamená, že stále máte všetko vo svojich rukách. Ako ste prežívali zápas?

Podali sme veľmi dobrý, bojovný výkon, no nepodarilo sa nám otvoriť skóre. V prvom polčase sme mali pritom dosť veľa šancí. Do dvadsiatej minúty mohlo byť, aj malo byť stav 2:0 či 3:0 a úplne inak by sa nám hralo. Súper dal pred prestávkou z prvej a asi jedinej strely gól. V druhom polčase sme sa snažili bojovnosťou a nasadením to zvrátiť a nakoniec sa nám podarilo streliť vyrovnávajúci gól. Konečná tabuľka ukáže, či bol zlatý alebo nie.

Neboli ste nervózni s pribúdajúcimi minútami, keď ste stále nedokázali skórovať?

Stále som veril v naše schopnosti. Nebol to prvý zápas, ktorý sme otáčali ku koncu. Veril som, že našou kvalitou sa nám podarí aspoň vyrovnať.

Pred bránou hostí bolo dosť veľa závarov, prichádzali centre z pravej aj z ľavej strane. Napokon Patrik Vajda výborne zabojoval na pravej strane, poslal skvelý, brankár ho trošku podbehol a ja som loptu trafil. Našťastie mi padla na hlavu a skončila v sieti.

Ako obranca nedávate veľa gólov, v tejto sezóne ste skórovali druhýkrát. O to cennejšie je tento presný zásah?

Ja som tam na to, aby som bránil. Každý gól alebo prihrávka poteší, ale najdôležitejší je pre mňa tímový úspech.

Do konca sezóny vás čakajú ešte dva zápasy, v najbližšom kole nastúpite v Komárne a v poslednom stretnutí privítate Petržalku. Keď sa vám podarí bodovať naplno, postup vám neujde. Čo čakáte od týchto zápasov?

Máme to vo svojich rukách, ale v podstate sme celú sezónu boli na prvom mieste a teraz nás Liptovský Mikuláš predbehol. Čakajú nás náročné zápasy, ale verím, že sa ukáže naša kvalita a na konci sezóny sa budeme tešiť.

Najťažší a najdôležitejší zápas je vždy ten najbližší, takže sa teraz sústredíme na Komárno.

Lukáš Migaľa sa nebojí tvrdých súbojov.
Lukáš Migaľa sa nebojí tvrdých súbojov. (Zdroj: TASR, Autor: Radovan Stoklasa)

Dukla sa snaží o postup už dva roky. Vlani ste tiež dlho boli na čele druhej ligy, no po korone prišla skrátená dohrávka, a prvé miesto vám v poslednom kole vyfúkla Dubnica a mohla hrať baráž.

Dukla si zaslúži, aby hrala prvú ligu, od fanúšikov po všetkých funkcionárov, čo sa starajú o klub. Dávajú do toho veľmi veľa a my, hráči by sme sa im mali zavďačiť postupom.

V čom spočíva podľa vás najväčšia sila tohto mužstva?

Je to veľmi dobrý kolektív, ktorý má aj svoje individuality. Dôležité je však všetko preniesť na ihrisko.

Viacero odborníkov tvrdí, že najväčšia osobnosť II. ligy je kapitán Banskej Bystrice Róbert Polievka. Ako ho vnímate?

Robo je výborný chalan. Súhlasím, že je to osobnosť ligy. Hovorí to veľa ľudí, a zaslúžil sa o to svojimi výkonmi. Právom mu patrí uznanie.

Dukla v tejto sezóne hrala v Slovnaft Cupe aj s ligistami, senzačne ste vyradili Dunajskú Stredu a nezahanbili ste sa ani proti Slovanu. Ako by toto mužstvo obstálo v najvyššej súťaži?

Myslím si, že veľa mužstiev z II. ligy sa vyrovná tým prvoligovým. Druhá liga určite išla kvalitatívne hore. Nechcel by som predbiehať, ale verím, že v budúcej sezóne sa budeme môcť konfrontovať s tými najlepšími na Slovensku.

V minulosti ste za Podbrezovú hrali aj v najvyššej súťaži. V čom vidíte rozdiel medzi prvou a druhou ligou?

Druhá liga bojovnejšia a viac sa tam behá, kým prvá liga je taktickejšia. V prvej lige súperi už trestajú každú chybu a ťažko sa tam niečo doháňa.

Prekvapili vás výkony Liptovského Mikuláša v aktuálnej sezóne?

Majú dobre vyskladané mužstvo, tvoria ho chalani, ktorí sú spolu už nejakí ten rok. Hrajú aj celkom pekný futbal. Nie som až taký prekvapený. Každým týždňom dokazujú, že patria do špičky.

Ktorý bol podľa vás najlepší zápas Dukly v tomto ročníku?

S Podbrezovou sme odohrali dva skvelé zápasy. Na jeseň nás nakoplo víťazstvo 4:3 v Podbrezovej, a zdolali sme ich aj doma 1:0. Veľmi si to ceníme, veď je to derby.

A ktorý bol najmenej vydarený zápas?

Pred dvoma týždňami v Bardejove sme prehrali 3:1 a sklamali sme aj výkonom. Nemáme sa na čo vyhovárať, treba sa na to chlapsky pozrieť. Neplnili sme to, čo od nás tréneri vyžadovali a takto to dopadlo na ihrisku.

Zachránený bod so Šamorínom vám ale musel dodať energiu. Čo prízvukuje tréner Stanislav Varga pred záverečnými dvoma kolami?

Hlavne to, aby si sme verili vo svoje schopnosti. Blíži sa koniec súťaže, teraz je najdôležitejší faktor psychika.