Nedeľa, 17. októbra, 2021Meniny má Hedviga

Divočina na dedinskom futbale. Rozhodca vytiahol sedem červených kariet

(Autor: ilustračné - Timotej Bulko)
Ivan Mriška|28. sep 2021 o 09:53

TJ Slovan Dolná Súča remizoval s OFK Drietoma 2:2.

DOLNÁ SÚČA. Bitky, oplácania, kopance, lakeť do tváre a zúriaci fanúšikovia. V siedmej lige ObFZ Trenčín sa cez víkend poriadne iskrilo.

K lídrovi tabuľky do Dolnej Súče pricestovala trápiaca Drietoma, čomu zodpovedal aj úvod zápasu. Po štvrťhodine hry sa presadil domáci Dominik Hlávek a favorit viedol 1:0.

Babrnák: Domáci to nezvládli

Drietoma predvádza v poslednom období dobrý futbal, no výsledkovo sa jej nedarí. V 33. minúte však skóroval Adrián Babrnák a po zmene strán poslal hostí do vedenia Pavol Bečár – 1:2.

„Domáci tento fakt nezvládli. Keďže k nim prišlo mužstvo z dna tabuľky, čakali, že to bude 6:0. Aj my však vieme hrať futbal, čo domáci nevedeli zniesť a hrubo faulovali,“ opisoval funkcionár a hráč OFK Drietoma Adrián Babrnák.

V 48. minúte uvidel červenú kartu za vrazenie do súpera nadmernou silou v prerušenej hre domáci Dominik Hlávek.

V 67. minúte sa začervenalo aj pred hosťujúcim Samuelom Beňom, ktorý podrazil súpera riskantným spôsobom.

„Náš hráč udrel súpera lakťom a začalo sa pritvrdzovať. Prišla jedna potýčka, druhá a nakoniec z toho bolo sedem vylúčených hráčov. Hostia dosť kopali a boli nervózni. Celkovo bol zápas nervózny, k čomu prispel aj rozhodca. Stretnutie mu nevyšlo,“ opísal Patrik Sedláček z TJ Slovan Dolná Súča.

Za dvadsať rokov nič podobné

V 80. minúte došlo k strkanici, po ktorej sa pod sprchy porúčali domáci Martin Hlávek a hosťujúci Pavol Bečár.

„Za dvadsať rokov, čo som pri futbale, som nič podobné nezažil. Emócie na ihrisku boli obrovské, ale správanie fanúšikov domácich sa nedá ani slušne opísať. To, čo sa deje na futbale v Dolnej Suči nie je normálne,“ tvrdí Babrnák.

V 85. minúte došlo k ďalšej potýčke. Červenú kartu uvidel za napadnutie súpera domáci Martin Hlávek a pod sprchy putovali aj hosťujúci futbalisti Matej Mikuš a Martin Brnák.

Prvý menovaný kopol súpera nadmernou silou a druhý ho zas udrel.

„Rozhodca zápas nezvládol a žiaľ to dopadlo takto. Ku cti však všetkým hráčom slúži, že sa po stretnutí ospravedlnili, podali si ruky a všetko si vydiskutovali,“ uzavrel Adrián Babrnák.

Zaujalo vás niečo v nižších súťažiach? Boli ste svedkami výnimočného gólu, videli ste kurióznu situáciu na dedinských trávnikoch, poznáte hráča s nevšedným životným príbehom? Ozvite sa nám na futbalnet@sportnet.sk

Ivan Mriška
Ivan Mriška sa špecializuje najmä na nižšie futbalové súťaže na Slovensku. Sám ešte aktívne hráva ako brankár. Niekoľko rokov pracoval pre regionálne noviny MY v Petitpresse ako regionálny šéfredaktor.

Súvisiace články