Nedeľa, 17. októbra, 2021Meniny má Hedviga

Faul alebo filmovanie? Zápas piatej ligy rozhodol sporný moment

Momentka zo zápasu FC Družstevník Budmerice - FK Dubová. (Autor: FC Družstevník Budmerice)
Ivan Mriška|27. sep 2021 o 14:39

FC Družstevník Budmerice zdolal FK Dubová 1:0.

BUDMERICE. Efektné prehodenie hráča, prienik do pokutového územia a pád. O triumfe Budmeríc proti poslednej Dubovej v piatej lige ObFZ Bratislava - vidiek rozhodol kontroverzný moment.

Domáci vybojovali najtesnejšie víťazstvo vďaka penalte, ktorá sa podľa hostí nemusela kopať.

„Namiesto žltej karty za simulovanie bola jedenástka. Je to škoda, pretože sme neboli horším mužstvom,“ po zápase reagoval hráč FK Dubová Martin Juran.

I keď sa hosťom z Dubovej moment zo 67. minúty zdal sporný, hlavnému arbitrovi nič nevyčítajú. Chápu, že v piatej lige sa hrá predovšetkým pre zábavu a nechcú vyvolávať žiadny konflikt.

„Ťažko sa to hodnotí. V týchto súťažiach rozhodca vždy pomôže domácim, tak to už chodí. Diskutabilný bol aj kontakt na mňa alebo ruka domácich v pokutovom území.

Nikoho však nebudeme očierňovať, všetci sme amatéri a nikto nás extra nepoškodil. Rozhodca podal napriek všetkému solídny výkon. Snažili sme sa, tento raz to proste nevyšlo. Nabudúce to bude isto lepšie,“ uviedol kapitán FK Dubová Martin Vika.

Podľa dlhoročného funkcionára FC Družstevník Budmerice je všetko vec názoru.

„Bolo tam počuť kontakt. Arbiter sa rozhodol ako rozhodol a treba to rešpektovať. V stretnutí mal veľa náročných rozhodnutí a podľa oboch strán mu nie je čo vyčítať. Zápas zvládol nadmieru dobre,“ vravel po stretnutí Jozef Babuška, človek zapálený pre futbal.

„V mužskej kategórii nepozeráme na výsledky, preto nikto nemôže povedať, že by sme výhry silili. Prioritou je u nás mládež. Máme prestarnuté mužstvo, preto sme angažovali mladších chlapcov. Sme šťastní, že trikrát do týždňa trénujú. Do budúcna sú pre nás veľkým prísľubom,“ dodal.

Zaujalo vás niečo v nižších súťažiach? Boli ste svedkami výnimočného gólu, videli ste kurióznu situáciu na dedinských trávnikoch, poznáte hráča s nevšedným životným príbehom? Ozvite sa nám na futbalnet@sportnet.sk

Ivan Mriška
Ivan Mriška sa špecializuje najmä na nižšie futbalové súťaže na Slovensku. Sám ešte aktívne hráva ako brankár. Niekoľko rokov pracoval pre regionálne noviny MY v Petitpresse ako regionálny šéfredaktor.

Súvisiace články