Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Do Michaloviec opäť zavíta španielsky gigant FC Barcelona

Prvýkrát sa Barcelona v Michalovciach predstavila pred piatimi rokmi, teraz na Zemplín zavíta opäť. (Autor: Róbert Andrejov)
Róbert Andrejov|Publikované 3. júl 2019 o 11:26

Katalánci sa znovu zúčastnia turnaja Michalovce Cup 2019.

MICHALOVCE. Najväčším ťahákom medzinárodného mládežníckeho futbalového turnaja Michalovce Cup 2019 bude katalánsky veľkoklub FC Barcelona.

Španielsky gigant sa v metropole Zemplína predstaví začiatkom augusta, kedy je na programe šiesty ročník tohto prestížneho podujatia.

Turnaj sa vracia na scénu po päťročnej odmlke a rovnako ako v roku 2014, keď sa odohral doteraz posledný ročník, na ňom bude štartovať poltucet tímov.

Okrem Barcelony aj ďalší tím z Pyrenejského polostrova FC Sevilla, grécky Olympiakos Pireus, poľská Legia Varšava, DAC 1904 Dunajská Streda a MFK Zemplín Michalovce.

Katalánci prídu v najsilnejšom zložení

Turnaj, akým Michalovce Cup je, na Slovensku nemá obdobu.

Počas jeho päťročnej histórie zavítali k Laborcu také futbalové značky ako Real Madrid, Juventus Turín, Šachtar Doneck, FC Valencia či už spomínaná Barcelona.

„Som veľmi rád, že po piatich rokoch sa nám podarilo obnoviť túto tradíciu v tak silnom zložení. Michalovciam v tomto roku patrí titul Európske mesto športu a tento turnaj je zaradený medzi top športové podujatia v meste,“ rozhovoril sa športový riaditeľ MFK Zemplín Marek Zahorčák.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Autor: Róbert Andrejov

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.