(2:1)

Chorvátski reprezentanti sa tešia zo zisku bronzu na MS vo futbale 2022.
Chorvátski reprezentanti sa tešia zo zisku bronzu na MS vo futbale 2022. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|17. dec 2022 o 17:55 (aktualizované 17. dec 2022 o 19:30)

Chorvátsko dnes zdolalo Maroko v zápase o bronz na MS vo futbale 2022, pozrite si priebeh a konečný výsledok.

MS vo futbale 2022 - zápas o bronz

Chorvátsko - Maroko 2:1 (2:1)

Góly: 7. Gvardiol, 42. Oršič - 9. Darí

Rozhodovali: Al-Jassim - Al Marri, Al Maqaleh (všetci Kat.), ŽK: Ounahi, Amallah

Diváci: 44.137

Chorvátsko: Livakovič - Stanišič, Šutalo, Gvardiol, Perišič - Majer (66. Pasalič), Modrič, Kovačič, Oršič (90.+5 Jakič) - Kramarič (61. Vlašič), Livaja (66. Petkovič)

Maroko: Bounou - Hakimi, El-Yamiq (66. Amallah), Dari (64. Benoun), Attyat-Allah - Amrabat - El Khannous (56. Ounahi), Sabiri (46. Chair) - Ziyech, En-Nesyri, Boufal (64. Zaraoury)

DAUHA. Reprezentanti Chorvátska získali bronz na MS vo futbale 2022 v Katare. V sobotňajšom zápase o 3. miesto zdolali Maroko 2:1.

Pre Chorvátov je to historicky tretí cenný kov z MS, na predošlom šampionáte v roku 2018 získali striebro, bronz majú aj z MS 1998. Maročania premárnili šancu na zisk prvej africkej medaily v histórii.

Skóre duelu otvoril už v 7. minúte po nacvičenej akcii hlavičkou z priameho kopu Joško Gvardiol.

O dve minúty neskôr bol stav opäť vyrovnaný. Tentoraz sa presadil marocký stopér Ašraf Darí, ktorý potrestal faul Gvardiola takisto gólom z priameho kopu.

Rozhodujú gól strelil Mislav Oršič, v 42. minúte technickou strelou zvnútra šestnástky aj s pomocou žrde upravil na konečných 2:1.

Luka Modrič s bronzovou medailou na MS vo futbale 2022.

Obaja súperi vzájomným súbojom začali svoje účinkovanie na MS. Na štadióne Bajt v Chúre v dueli skupiny F gól nepadol.

Šampionát vyvrcholí v nedeľu o 16.00 h finálovým zápasom Argentína - Francúzsko v Lusaile.

(Autor: SofaScore)

Pavúk MS vo futbale 2022

Priebeh zápasu Chorvátsko - Maroko

I. polčas:

Prvý polčas, predovšetkým úvodná desaťminútovka, priniesol viacero zaujímavých momentov, prvý z nich už v 3. minúte. Riskantnú rozohrávku Maroka zavŕšil brankár Bounou, ktorý z ostrého uhla takmer poslal loptu do vlastnej bránky.

V 7. minúte už Chorváti išli do vedenia, keď po priamom kope predviedli peknú kombináciu. Majer poslal centrovanú loptu do šestnástky na Perišiča, ktorý hlavou prihral na nepokrytého Gvardiola a ten taktiež hlavou prekonal Bounoua - 1:0.

Joško Gvardiol (vpravo) sa teší po strelenom góle v zápase o bronz Chorvátsko - Maroko na MS vo futbale 2022. (Autor: TASR/AP)

Chorvátsky náskok však vydržal iba dve minúty. Aj Maročania gólovo udreli po priamom kope, keď loptu do vlastného pásma hlavou stečoval Majer a Dari zvíťazil v hlavičkovom súboji - 1:1.

Modrič v 24. minúte vyzvŕtal súpera na hranici šestnástky, dostal sa k strele spoza hráčov, no Bounou sa nenechal prekvapiť.

Chorváti boli v prvom polčase aktívnejší, viac sa tlačili do ofenzívy a v 42. minúte im tesný náskok vrátil Oršič.

Maročania najskôr pred šestnástkou zastavili ofenzívnu akciu Chorvátov, okamžite však prišli o loptu, ku ktorej sa po Livajovej prihrávke dostal Oršič a technickou strelou k vzdialenejšej žrdi obstrelil Bounoua - 2:1.

II. polčas:

Krátko po zmene strán sa Oršič dostal k ďalšej strele z nebezpečnej vzdialenosti, ale Maročania loptu stečovali na roh. Chorváti v druhom polčase kontrolovali tesný náskok, ale Maročanom nechýbala snaha o ofenzívu.

V 74. minúte sa Gvardiol dostal do šestnástky súpera, po súboji s Amrabatom spadol, ale napriek chorvátskym protestom z toho nebol pokutový kop.

Vzápätí mohlo platiť nedáš-dostaneš, keď Chorváti nedostali centrovanú loptu do bezpečia, nepokrytý El-Nesyri sa dostal do šance, ale brankár Livakovič podržal svoj tím.

Gólovú poistku mohol priniesť Kovačič, ktorý sa v 87. minúte uvoľnil v pokutovom území, no ľavačkou tesne minul žrď.

Záverečná snaha Maroka o vyrovnanie priniesla hlavičku En-Nesyriho, ktorý poslal loptu tesne nad bránku.

Hlasy po zápase

Ivica Olič, asistent trénera Chorvátska: "Je to skvelý pocit odchádzať z turnaja po víťazstve. Chlapci veľmi chceli hrať finále a dni po prehre s Argentínou boli ťažké. Dnes sme dvihli hlavy a išli za víťazstvom."

Mislav Oršič, strelec víťazného gólu: "Máme radosť z tohto triumfu, ale myslím si, že jeho skutočnú hodnotu oceníme až časom. Je to veľké víťazstvo. Bol to najdôležitejší zápas v mojej kariére a rád by som túto výhru venoval mojej rodine a našim fanúšikom."

Walid Regragui, tréner Maroka: "Som sklamaný z druhej prehry po sebe. Je to pre nás trpká prehra, ale zaslúžená. Naši hráči už boli veľmi unavení. Tento zápas, ale aj celý turnaj, nám dal veľa a verím, že sme sa na ňom naučili veľa vecí. Som hrdý na to, že sme sa dostali medzi štyri najlepšie tímy sveta."

Domov»MS vo futbale 2022»Afrika si na medailu musí ešte počkať. Z bronzu na MS v Katare sa tešia Chorváti