Celý svet bude naraz polhodinu športovať online

Ilustračné foto.
Ilustračné foto. (Autor: Pexels.com / Elly Fairytale)
Michal Frank|20. apr 2020 o 12:46

Slovenskú časť rekordu koordinujú v Prešove.

PREŠOV. Nielen umelci, aj športovci organizujú online aktivity.

Netypický svetový rekord by mal padnúť už túto stredu 22. apríla.

V tento deň sa uskutoční na celom svete najrozsiahlejšia online hodina telesnej a športovej výchovy.

Prostredníctvom 30-minútového cvičenia sa športoví aktivisti rozhodli zjednotiť celý svet.

Pridať sa dá aj z karantény

Pripojiť sa môže ktokoľvek. Stačí sa v stredu o 14.30 hod. (nášho času) pripojiť na stránku podujatia, byť online a zacvičiť si spolu s cvičiteľkou a športovými priateľmi z celého sveta.

Za touto myšlienkou sú medzinárodné organizácie V4Sport Foundation a International Sport and Culture Association (ISCA).

Slovenským koordinátorom netradičného podujatia sa stala Fakulta športu Prešovskej univerzity v Prešove (PU). Informovala o tom hovorkyňa PU Anna Polačková.

Fakulta je členom medzinárodnej skupiny vedcov z takmer päťdesiatich krajín sveta, ktorí vyvíjajú stratégie na zníženie globálnej prevencie pohybovej inaktivity detí a dospievajúcich.

Takto sa dostala aj k celosvetovej aktivite, ktorej cieľom je vytvoriť svetový rekord v online hodine telesnej a športovej výchovy.

Ako byť zdravý a šťastný

„Všetci potrebujeme fyzické cvičenie, aby sme ostali zdraví a šťastní. Naším cieľom je v tomto zložitom období poukázať na význam predmetu telesná a športová výchova a podporiť ľudí k realizácii pohybových aktivít prostredníctvom interaktívnej online lekcie,“ povedala Lenka Tlučáková z Fakulty športu PU.

Organizátori dúfajú, že podujatie sa uskutoční v čo najviac krajinách na celom svete a na online hodine sa zúčastní minimálne 5 000 ľudí.

Pridať sa k tejto aktivite dá aj z domácej karantény cez stránku podujatia na sociálnej sieti.

Všetko o koronavíruse a ochorení Covid-19

(Autor: SME/MM)
Nachádzate sa tu: