Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

BFZ anuloval súťaže mládeže. Nechce riskovať zdravie hráčov

(Autor: Robo Michalec)
Ivan Mriška|11. máj 2021 o 23:14

Predčasne ukončený je aj miestny pohár.

BRATISLAVA. Deti si na jar v Bratislavskom Futbalovom Zväze súťažné zápasy nezahrajú. Hrať sa nebude ani pohár BFZ.

Zväz o predčasnom ukončení súťaží informoval na svojej facebookovej stránke.

„Výkonný výbor rozhodol o anulovaní pohára BFZ seniorov a mládežníckych súťaží chlapcov aj dievčat od kategórie U17 až po U8.

Toto rozhodnutie padlo po dlhej diskusii a na základe aktuálnej situácie, kedy nie je jasné, za akých podmienok budú uvoľnené opatrenia,“ uvádza.

Najmenší z krajských zväzov nechce riskovať možné komplikácie a hlavne zdravie mladých a najmladších hráčov.

„Sme si vedomí, že toto rozhodnutie sa stretne aj s nepochopením futbalovej verejnosti, ale v súčasnej nejasnej situácii sme k tomu pristúpili skôr, aby sme kluby nedržali v šachu, či sa hrať bude alebo nie.

Týmto rozhodnutím majú dostatok času pripraviť sa na nový súťažný ročník,“ dodáva.

Možný reštart súťaží seniorov a kategórie U19 zostáva v platnosti, avšak pokiaľ nepríde k uvoľneniu opatrení do schválených termínov, hrozí im takisto koniec.

„Všetky kluby v rámci tréningového procesu prosíme o dodržiavanie platných opatrení. V prípade záujmu o prípravné stretnutie je možnosť postupovať v zmysle vyhlášok,“ uzatvára.

Ivan Mriška sa špecializuje najmä na nižšie futbalové súťaže na Slovensku. Sám ešte aktívne hráva ako brankár. Niekoľko rokov pracoval pre regionálne noviny MY v Petitpresse ako regionálny šéfredaktor.

Súvisiace články