Bardejovčania utrpeli pri Hrone výprask

(Autor: FB Pohronie)
Juraj Ščerbík|21. aug 2018 o 00:00

V piatom kole 2. futbalovej ligy vyhralo Pohronie s Bardejovom 4:1.

ŽIAR N. HRONOM/BARDEJOV. V piatom kole 2. futbalovej ligy vyhralo Pohronie s Bardejovom 4:1.

Partizán bude mať na prvú výhru doma dve príležitosti.

Pod reflektormi pri Hrone čakal na hostí po prestávke riadny výprask.

Začali dobre

Domáci ešte neprehrali a Partizán čaká na prvé tri body v zápase. Začal živšie a v 5. minúte zahrával prvý rohový kop zápasu.

Bolo zjavné, že oba tímy sa budú snažiť tvoriť hru zo zabezpečenej obrany.

V tejto časti však boli rýchlejší východniari. No šokujúca bola pre nich 25. minúta. Domáci sa z pokutového kopu gólom Tesáka dostali do vedenia.

Našťastie to zverenci Jozefa Daňka tentoraz zobrali, akoby sa nič nestalo. Ihneď po rozohrávke a kombinácií o tri minúty bolo Liptákom vyrovnané na 1:1. Po zaujímavej polhodine boli karty opäť rozdané.

Hostia pôsobili zrelším herným dojmom, no bez efektu. Domáci ich často dokázali zastaviť len za cenu nedovolených zákrokov.

Žalostný výkon

Lenže Pohronie bolo pri lopte oveľa častejšie . Krátko po prestávke, po štvrtom rohovom kope, rozvlnili sieť Partizána druhýkrát v podaní Pavúka.

Na bránu vyslali viac striel, dokázali zvýšiť dokonca na rozdiel dvoch gólov. Po niečo viac ako hodine hry Ďungel zvyšoval na 3:1.

Bola aj dobrá príležitosť na kontaktný gól. No s dvomi strelami do priestoru domácej brány ťažko čakať lepšie skóre.

Žalostný tímový výkon hostí využili domáci na druhé zakončením Ďungela na 4:1. Takmer 900 divákov očakávalo od hostí určite lepší výkon.

Inkasovali už 12-krát

Partizán v doterajšom priebehu II. ligy ešte víťazstvo nezaznamenal. Trikrát hral vonku a priviezol len bod zo Šamorína.

Druhý pribudol po domácej remíze s Komárnom.

Zápas s Interom bol prerušený v siedmej minúte, za bezgólového stavu pre prietrž mračien a dohrávať sa bude v utorok 21. augusta o 16 30 hod. na Mestskom štadióne v B ardejove.

Na ihriskách súperov dali, v troch zápasoch, futbalisti Partizána 7 gólov. To je bilancia vcelku slušná.

Ak by však chceli získať viac ako jeden bod nesmeli by inkasovať 12 x.

Najlepším doterajším strelcom Partizána je krajný obranca Rocheu s dvoma gólmi. Po jednom dosiahli Lipták, Milunovič, Katona, Horodník a Staško.