Michal Breznaník. (Autor: FK Železiarne Podbrezová)

KALINOVO. Štrnásty tím tretej ligy Východ TJ Baník Kalinovo získal do svojich radov výraznú posilu.

V jarnej časti v Kalinove bude pôsobiť Michal Breznaník, skúsený stredopoliar, ktorý od júla 2016 bol hráčom Podbrezovej.

Kalinovo sa minulé leto stalo farmou železiarov.

Hral v Česku i v Rusku

„Tento 37-ročný ofenzívny univerzál strávil posledných necelých 7 sezón v Podbrezovej, predtým pôsobil v českej najvyššej súťaži, konkrétne v Liberci a Sparte Praha.

So Slovanom Liberec dokázal v sezóne 2011/12 vyhrať český titul a v sezóne 2014/15 sa tešil zo zisku Českého pohára.

Dve sezóny strávil v ruskom klube Amkar, kam putoval z bratislavského Slovana, v ktorom v sezónach 2008/09 a 2010/11 ovládol slovenskú najvyššiu súťaž.

Na svojom konte má dokonca pripísaných 10 reprezentačných štartov.

Do Kalinova tak mieri bývalý reprezentant, dvojnásobný majster slovenskej najvyššej súťaže, víťaz druhej slovenskej ligy, majster českej najvyššej súťaže a víťaz Českého pohára!

Veríme, že pre náš klub bude výraznou tvárou či už na ihrisku ale aj mimo neho,“ uviedol klub na sociálnej sieti.

Breznaník v jesennej časti nastúpil v drese Podbrezovej v pätnástich ligových zápasoch, trikrát bol v základnej zostave a v ostatných dueloch prišiel na ihrisko ako náhradník. Zaznamenal jednu asistenciu.

Neľahké rozhodnutie

S Breznaníkom už v Podbrezovej nerátajú, sústredia sa na omladzovanie kádra. V klube z podobných dôvodov nepokračuje už ani Erik Grendel.

„Bolo to pre nás veľmi ťažké rozhodnutie, nakoľko som s Michalom hrával a rovnako ako aj s Erikom sme výborní priatelia. Aktuálnu sezónu máme rozohratú dobrým smerom a verím, že prvú šestku Fortuna ligy už dotiahneme, aj keď vieme, že to nebude jednoduché.

V klube sme sa rozhodli, že nastala optimálna situácia, kedy máme možnosť začať káder postupne omladzovať,“ uviedol pre oficiálnu stránku FK Železiarne Podbrezová generálny manažér klubu Miroslav Poliaček.

„Breznaník a Grendel sú jednoznačne legendy nášho klubu, keďže u nás pôsobili niekoľko úspešných sezón a mali veľký pozitívny vplyv na trávniku aj v kabíne,“ dodal.

Kalinovo sa v novej tretej lige Východ po reorganizácii ťažšie etablovalo, z 15 zápasov vyhralo iba dva, šesťkrát remizovalo a sedemkrát prehralo.

Dve víťazstvá dosiahli Kalinovčania v posledných dvoch kolách jesene, keď najprv vyhrali v Poprade 3:2 a následne zdolali Fiľakovo 3:1.