MS v severskom lyžovaní 2023

MS v severskom lyžovaní sa v roku 2023 konajú od 22. februára do 5. marca v slovinskej Planici.

Šampionát zahŕňa tri športy: skoky na lyžiach, beh na lyžiach a severskú kombináciu.

Súťaží sa o 24 medailových kolekcií, premiéru zažije súťaž miešaných družstiev v severskej kombinácii.

Andreas Wellinger, Stefan Kraft a Daniel Tschofenig.
02.12.2023
Kraft vybojoval tretie víťazstvo v tejto sezóne. Ako jediný prekonal hranicu 100 metrovNa výhru mu stačil náskok z prvého kola.
02.12.2023
Eric Frenzel.
09.03.2023
Z MS má rekordných 18 medailí. Trojnásobný olympijský šampión Frenzel ukončí kariéruTeraz je ten najlepší moment skončiť, vraví po tom, čo naplnil aj svoj posledný športový cieľ.
09.03.2023
Tamara Mesíkova na zimnom EYOF 2023.
Nikola Baďová08.03.20239
Rodičia cítia krivdu, deti sú sklamané. Prečo mladí skokani nie sú na MS?Na Slovensku vyrastajú skokanské nádeje.
Alexander Boľšunov na olympijských hrách v Pekingu 2022.
Miloslav Šebela06.03.202314
Bez nás je to nuda. Úroveň MS klesla, tvrdia Rusi. Švéd súhlasíTáto sezóna je "malá katastrofa".
Jarl Magnus Riiber na MS v severskom lyžovaní 2023.
05.03.2023
Nemali konkurenciu. Nóri ovládli medailovú bilanciu na MS v severskom lyžovaní 2023Pozrite si konečnú medailovú bilanciu na MS v severskom lyžovaní 2023. Nórsko získalo až 27 medailí.
05.03.2023
Nórsky reprezentant v behu na lyžiach Paal Golberg pózuje so zlatou medailou z MS.
05.03.2023
Kläbo mal všetky tromfy v rukách, titul mu však vyfúkol jeho krajanPaal Golberg dosiahol životný úspech.
05.03.2023
Slovinskí skokani na lyžiach v zložení Lovro Kos, Žiga Jelar, Timi Zajc, Anže Lanišek získali zlaté medaily v súťaži družstiev na MS v severskom lyžovaní 2023.
04.03.2023
Slovinskí skokani získali na MS historicky prvé zlato v súťaži družstievSlovinci sa tešili pred domácim publikom.
04.03.2023
04.03.2023
Riiber získal na MS už svoju ôsmu zlatú medailu a prekonal zápis FrenzelaNa šampionáte v Planici triumfoval aj v štvrtej disciplíne.
04.03.2023
Ebba Anderssonová.
04.03.2023
Anderssonová išla ako legendárna Nórka, súperky boli bez šanceV Planici získala už druhú zlatú medailu.
04.03.2023
Timi Zajc.
03.03.2023
Slovinec Zajc získal zlato na MS v Planici, triumfoval na veľkom mostíkuVíťaz prvého kola Japonec Kobajaši skončil na druhom mieste.