Do Kmeťova príde jesenný šampión VI. ligy Východ. Pripraví mu tretiu prehru?

(Autor: Lucas Villem)
Peter Popelka|7. mar 2024 o 16:02

Tím Kmeťova (na foto v bielo-modrom) si v rámci Zimnej ligy zahral aj s Tvrdošovcami.

Futbalisti Kmeťova si prípravu spestrili účasťou v Zimnej lige HUMMEL, z 3. miesta v tabuľke skupiny však do play-off neprešli. V úvodnom kole jari vyzvú majstra jesene z Marcelovej, ktorý v prvej polsezóne nazbieral top skóre v súťaži. Poradí si líder VI. ligy Východ Hummel s ofenzívou, ktorá v posledných dvoch kolách skórovala 19 ráz?

Na duel kola pozývajú Alex Sádovský (Kmeťovo) a David Taibl (Marcelová).

Sádovský: Káder sme v zime rozšírili

Na úvod jari hostíte lídra z Marcelovej, ktorému ste naposledy podľahli rozdielom 1:4. Čo si treba postrážiť v odvete, ktorá vás čaká cez víkend?

Nesmieme zabudnúť, že na jeseň sme hrali u súpera vo veľmi oklieštenej zostave a, bohužiaľ, sa to ukázalo aj na výsledku. Teraz nás čaká náročný zápas, ale hráme doma a určite spravíme všetko preto, aby sme zvíťazili.

Ako hodnotíte účasť v Zimnej lige HUMMEL, kde ste v skupine skončili tretí?

Zimnú ligu sme hrali po prvýkrát a musím povedať, že to je veľmi dobrá skúsenosť. Odohrali sme dobré stretnutia s kvalitnými piatoligovými tímami. S konečným tretím miestom sme spokojní. Ak by sme mali trošku širší káder, určite by bolo aj lepšie umiestnenie.

V uplynulej ligovej sezóne ste tiež brali tretie miesto, čo stojí za dlhodobou úspešnosťou vášho celku?

Prišiel nový tréner a zopár veľmi kvalitných hráčov. S trénerom som veľmi spokojný, priniesol veľa skúseností, taktiež sme si dali za cieľ skončiť v hornej časti tabuľky, čo sa nám aj podarilo a zimovali sme na peknom 4. mieste.

Futbalovo ste vyrastali aj v neďalekom Michale nad Žitavou, ako spomínate na toto obdobie?

Hral som tu od prípravky až po dorast, mal som veľmi dobrého trénera Jozefa Zrubca, ktorý mi odovzdal všetky skúsenosti, teraz sme spoluhráčmi.

Predstavia sa cez víkend vo vašom drese aj nové posily?

Ako som už spomínal, máme veľmi úzky káder, takže odpoveď znie áno. Sme spolu veľmi krátko, ale chalani do kolektívu zapadli a v generálke podali výborné výkony. Všetci sa tešíme, že nám môžu pomôcť.

Taibl: V príprave sme vyhrali každý zápas

Na úvod sezóny ste o triedu zdolali tím Kmeťova, ktorý tiež zimoval v top štvorke. Na čo si treba dať pozor v odvete?

Vyhrali sme síce rozdielom triedy, lenže netreba zabudnúť, že súper prišiel v oklieštenej zostave. Na súpera si musíme určite dávať pozor, majú veľa kvalitných futbalistov na túto súťaž.

Čo vám pomohlo na čelo tabuľky VI. ligy Východ? Čo by ste mali na trávnik preniesť do jarnej časti sezóny?

Určite srdce, ktoré sme odovzdali na ihrisku a makali jeden za druhého, pomohli aj tréningy Csabu Szóráda. Potrebujeme aj kvalitného strelca, ktorého doplní kvalitná záloha.

Naposledy ste obliekali dres Imeľa, čo vás v lete priviedlo späť?

Koncom sezóny sa zranil, popri robote som už nechcel hrať vyššiu súťaž kvôli cestovaniu. Nevedel som a ani neviem sa dostaviť na každý tréning, lebo mi to práca neumožňuje. V Marcelovej som sa cítil super, v rámci mojej amatérskej kariéry najlepšie. Mám na to obdobie krásne spomienky a určite zohralo rolu aj to, že ma oslovil bývalý tréner Szórád.

Čo do vášho klubu priviedlo zaujímavé exotické posily, ktoré sa pravidelne objavujú aj na listine strelcov?

Tieto veci rieši vedenie, no všímam si, že už aj v našej VI. lige sa skoro všade nájde nejaká „exotická” posila. Pravdou je, že ak to bude pokračovať na dedinách ako doteraz, o päť-desať rokov zaniknú podaktoré kluby, lebo mladá generácia už nevie doplniť A-mužstvo.

Ako hodnotíte priebeh zimnej prípravy?

Nemám toho natrénovaného veľa, lebo som po operácii, čo som si privodil ešte v čase pôsobenia v Imeli. Na trávniky som sa vrátil iba teraz pred dvoma týždňami. Prípravu hodnotím kladne, máme nového trénera a sú tu aj noví hráči, tak uvidíme, čo jar prinesie. Zatiaľ sme vyhrali každý prípravný zápas, ale majstrák bude iné kafe (úsmev).

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu: