Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Žirkovú to na ihrisko neláka. Basketbalu mám dosť, vraví

Trénerka Young Angels Zuzana Žirková. (Autor: TASR)
Patrik Fotta|Publikované 18. okt 2018 o 22:00

Blanárová: Nič nám nedaruje, neustále po nás ide

KOŠICE. Basketbalistky Young Angels Košice vstúpili do novej sezóny troma víťazstvami a spolu s Ružomberkom sú jedinými celkami v extralige, ktoré zatiaľ neokúsili trpkosť prehry.

Navyše mladé anjelky si všetky triumfy vybojovali na palubovkách súperiek.

V sobotu sa Košičanky prvýkrát predstavia pred vlastnými fanúšikmi, keď od 18. hod. vyzvú v Angels aréne Banskú Bystricu.

Na trénerskú stoličku košického tímu zasadla doterajšia famózna hráčka a legenda slovenského basketbalu Zuzana Žirková. Tá je s úvodom sezóny spokojná.

„Myslím si, že po hernej aj výsledkovej stránke je všetko zatiaľ súlade. Myslím si, že sme každého pozitívne prekvapili. Všetko sa to odvíjalo od skvele zvládnutého prvého zápasu v Piešťanoch, po ktorom sme v tíme nastavili dobrú atmosféru a dievčatá vidia, že to má význam. Neostáva nič iné len pokračovať v nastolenom trende,“ povedala Žirková.

Na všetkom musia pracovať dookola

Aj napriek výbornému štartu do sezóny ešte potrebuje mladý kolektív doladiť niektoré herné prvky.

„Musíme pracovať na všetkom a dookola zlepšovať tie isté veci. Máme problémy so základnými činnosťami, ako sú odstavovanie a hra jedna na jednu. Všetky herné situácie sa snažíme krok po kroku vylepšovať,“ uviedla Žirková.

Ešte vlani patrila rodáčka z Bojníc k oporám Good Angels, ktoré si vybojovali 15. majstrovský titul v rade.

Okamžite presedlala na trénerskú dráhu a späť na palubovku ju to neťahá.

„Priznám sa, že vôbec nie. Pri basketbale som ostala naďalej a mám ho dosť každý deň, takže vôbec mi nechýba a na ihrisko ma to už absolútne neláka,“ skonštatovala Žirková.

Najdôležitejšie pre ňu je, že sa hráčky snažia

Domáci zápas proti Banskej Bystrici nebude vôbec jednoduchý, pretože mladé hráčky budú pod väčším tlakom ako na súperových ihriskách.

„Sme radi, že si konečne zahráme doma pred našimi divákmi a veľmi sa na to tešíme. To, že budeme hrávať v Angels aréne, je výborná správa, keďže je to hala, ktorú dobre poznáme. Dúfam, že nám to počas sezóny viackrát pomôže a bude sa nám v nej dariť. Osobne si myslím, že v sobotu bude dosť nervózny zápas, keďže bude pre nás prvý na domácej pôde. Ja verím, že ho zvládneme a ľudí, ktorí nás prídu podporiť, potešíme.“

Žirková sa svojim zverenkyniam snaží vštepiť všetky cenné skúsenosti a čo najviac im poradiť na ich ceste za úspešnou kariérou.

„Myslím, že všetky dievčatá sa veľmi snažia, aj keď nie vždy všetko chápu. Sú tu aj dievčatá, s ktorými musíme preberať aj základné taktické veci. Naozaj sa ale snažia a to je pre mňa najdôležitejšie,“ povedala trénerka extraligového tímu Young Angels.

Blanárová o Žirkovej: Vie na nás zatlačiť

Mladé hráčky majú pred veľkou basketbalovou ikonou rešpekt. Denisa Blanárová si ešte v minulej sezóne so Žirkovou zahrala a teraz ju už vníma ako trénerku. „U mňa mala rešpekt aj ako spoluhráčka. Kamarátstvo je jedna vec, ale keď sme na tréningu alebo na zápase, vnímam ju vyslovene ako trénerku. Nič nám nedaruje a neustále ide po nás, čo je len dobré, keďže sme tu väčšinou mladé baby, takže na nás treba zatlačiť,“ povedala s úsmevom Blanárová.

Košická rodáčka má z úspešného vstupu do sezóny radosť. „Som s našimi výsledkami spokojná. Keďže sme mladý káder, asi nikto nečakal, že sa nám bude takto dariť. My sa ale nikdy nevzdávame, za žiadneho stavu, takže pevne verím, že budeme pokračovať vo víťazstvách aj naďalej,“ uviedla Blanárová.

Patrik Fotta pôsobil 6 rokov v denníku Korzár ako športový redaktor. Píše predovšetkým o hokeji, hádzanej, basketbale, či atletike. Ako reportér sa zúčastnil na MS v hokeji 2019 a šesťkrát na Medzinárodnom maratóne mieru.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.