Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Východniarky statočne odolávali elitným súperom

Futbalistky Lokomotívy Košice. V konkurencii 29 tímov obsadili v Uherskom Brode konečné 6. miesto. (Autor: archív)
Rudolf Rondzik|Publikované 18. dec 2017 o 23:00

Futbalistky Tatrana Prešov a Lokomotívy Košice sa na Morave nestratili.

KOŠICE. S vianočnými turnajmi sa akoby roztrhlo povestné vrece. Nielen u nás, ale i v zahraničí.

V Uherskom Brode už po desiatykrát privítali ženské tímy z Česka i Slovenska (Poliaci im na poslednú chvíľu účasť odriekli, a tak namiesto plánovaných 32 tímov sa na štart postavilo „iba“ 29), aby si zmerali sily v najväčšom stredoeurópskom turnaji futbalistiek.

Východné Slovensko zastupovali Tatran Prešov a TJ Lokomotíva Košice. Nepočítali si vôbec zle.

Skončili celkovo na 5. a 6. mieste, keď pekne ponaháňali i také kluby ako Sparta či Slavia Praha, Baník Ostrava, Slovácko a spomedzi slovenských účastníkov skončili hneď za prvoligistami zo Žiliny a Myjavy.

Marek Semančík, tréner Prešova: „Bola to prehliadka výborných výkonov mladých futbalistiek, ktoré za dva dni absolvovali deväť náročných súbojov. Teší ma, že i v oklieštenej zostave sme dokázali tuho odporovať aj tým najlepším a Laura Žemberyová získala individuálne ocenenie najlepšej hráčky celého podujatia. Súboje nás obrali o veľa síl, ale stálo to za to a aj u našich susedov si meno Tatran Prešov dobre zapamätajú.”

Vladimír Chovaník, trener Lokomotívy: „Pre náš tím to bola prvá medzinárodná skúsenosť. Škoda, že nám po suverénnom prvom dni, keď sme do finále postúpili s plným bodovým ziskom, a po vydarených troch úvodných dueloch medzi najlepšími, ubudlo veľa síl a dohrávali sme v útlme. Dlho sme živili nádej na medailovú pozíciu, ale napokon sme v nastúpenom trende nedokázali pokračovať. Na halu sme sa nepripravovali špeciálne, takže dievčatá si zaslúžia moje absolutórium.”

Z finálových výsledkov našich zástupcov: Tatran – Slavia 0:1, Ostrava 1:1, Sparta 2:3, Myjava 0:0, Žilina 0:0, Lokomotíva 2:1. Lokomotíva – Myjava 0:0, Ostrava 3:0, Žilina 0:0, Slavia 0:2, Sparta 0:3.

Konečné poradie: 1. Slavia, 2. Sparta, 3. Žilina, 4. Myjava, 5. Tatran, 6. Lokomotíva.

Autor: Rudolf Rondzik

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.