Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Močil na verejnosti. Weissa rieši disciplinárka, hrozí mu trest

Vladimír Weiss ml. (vľavo) a Ivan Kmotrík ml. (Autor: TASR)
Igor Dopirák|Publikované 21. okt 2020 o 09:08

Môže dostať stopku až na polroka.

BRATISLAVA. Slovenský futbalista Vladimír Weiss ml. sa má vyjadriť k incidentu, ktorý sa udial pred zhruba desiatimi dňami vo Vysokých Tatrách.

Náhodný okoloidúci zachytil, ako hráč Slovana Bratislava močí na verejnosti. Stalo sa tak na parkovisku v blízkosti jedného z hotelov, ktorý navštívil spoločne s viceprezidentom klubu Ivanom Kmotríkom ml.

Informuje o tom portál sport24.sk.

Platí prezumpcia neviny

"Môžem potvrdiť, že tento prípad vyšetrujeme," uviedol predseda Disciplinárnej komisie Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) Miroslav Vlk pre sport24.sk.

Podľa neho má Weiss doručiť na zväz písomné stanovisko.

"Takéto veci dávame do pozornosti. Bolo to publikované, tak chceme, nech sa nám k tomu vyjadrí, aby sme mali čistý stôl. Následne uvidíme, čo bude ďalej. Každému musíme dať právo obhajoby," pokračoval Vlk.

"Platí prezumpcia neviny, musí sa vyjadriť k tomu, či to bolo vo voľnom čase a ako to vlastne bolo," doplnil Vlk.

Hrozí mu pokuta či stopka

Vlk nechcel konkretizovať, aký trest Weissovi hrozí. "Zatiaľ nevieme povedať, čo bude nasledovať. Nerád by som hovoril nejaké scenáre. Weiss nebol v tréningovom procese, ide skôr o prešľap z morálneho hľadiska," dodal šéf DK SFZ.

Podobné prehrešky rieši podľa sport24.sk disciplinárny poriadok v článku 65 - poškodenie dobrého mena futbalu.

Weissovi podľa neho hrozí pokuta či pozastavenie výkonu na štyri súťažné stretnutia, prípadne až na šesť mesiacov.

Vladimír Weiss ml. a Ivan Kmotrík ml.: fotogaléria

21.10.2020

Disciplinárny poriadok

Článok 65 (Poškodenie dobrého mena futbalu)

(1) Poškodenia dobrého mena futbalu sa dopustí ten, kto svojím konaním, nekonaním alebo svojimi vyjadreniami v akejkoľvek podobe alebo spôsobom najmä v masovokomunikačných prostriedkoch, na internete, na sociálnych sieťach, verejne alebo pred národnými a medzinárodnými futbalovými orgánmi spôsobí alebo môže spôsobiť poškodenie dobrého mena SFZ alebo člena SFZ alebo poruší princípy a ustanovenia Stanov.

(2) Fyzickej osobe alebo právnickej osobe, ktorá sa dopustí disciplinárneho previnenia Disciplinárny poriadok SFZ schválený výkonným výborom SFZ dňa 22. augusta 2019 Strana 34 z 47 podľa odseku 1 možno uložiť pokutu, pozastavenie výkonu športu alebo funkcie na 4 súťažné stretnutia alebo až na 6 mesiacov, alebo ďalšie disciplinárne sankcie podľa disciplinárneho poriadku.

(3) Klubu, ktorého hráč, člen realizačného tímu, funkcionár alebo iný člen sa opakovane dopustí disciplinárneho previnenia podľa odseku 1, možno uložiť pokutu alebo ďalšie disciplinárne sankcie podľa disciplinárneho poriadku.

/zdroj: DK SFZ/

Igor Dopirák pracuje na pozícii senior editor. V denníku SME pôsobil od roku 2015, najskôr ako externý redaktor. Jeho srdcovkou je futbal, venuje sa však aj ďalším športom.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články