Nedeľa, 26. septembra, 2021Meniny má Edita
Momentka zo zápasu Žilina - Dunajská Streda. (Autor: TASR)
Prémiový obsah
Titanilla Bőd|3. okt 2020 o 22:21

DAC stratil prvé body v sezóne.

ŽILINA. Uplynuli takmer štyri roky, keď Žilina naposledy zdolala Dunajskú Stredu. Stalo sa to v Senci, v prechodnom domove tímu zo Žitného ostrova, počas výstavby MOL Arény.

Hostia zvíťazili 6:0, čo znamenalo koniec Krisztiána Németha na lavičke DAC. Žilinčanov v tom čase viedol Adrián Guľa.

Odvtedy mužstvá odohrali do soboty v lige celkovo dvanásť vzájomných zápasov. Na lavičke Dunajskostredčanov sa za ten čas vystriedalo päť trénerov, v Žiline len traja.

Ale aj keď bol DAC vo väčšej či menšej kríze, proti Žiline sa mu vždy darilo. Zo spomenutých dvanástich stretnutí sedem vyhral a päťkrát remizoval.

Séria sa skončila v trinástom zápase, paradoxne vtedy, keď do Žiliny zavítal DAC ako suverénny líder tabuľky.

V prvých ôsmich zápasoch získala Dunajská Streda 24 bodov. Stopercentná bilancia už po deviatom kole neplatí, Žilinčania vyhrali 4:1.

„Pre mňa to bol tretí zápas s DAC, prvý sme remizovali, druhý prehrali a tretí vyhrali. Takže tá štatistika nie je až taká zlá,“ odpovedal tréner domácich Pavol Staňo na otázku, či vnímal neúspešnú sériu svojho mužstva proti Dunajskej Strede.

Žiline sedí otvorený futbal

Mladý žilinský tím v najvyššej súťaži predvádza zatiaľ kolísavé výkony. Proti Slovanu dosiahol cennú remízu, pred týždňom však pohorel v Zlatých Moravciach.

Teraz pripravil lídrovi prvú prehru v sezóne.

Dočítajte tento článok
s predplatným sportnet.sk

Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.

Máte už konto alebo predplatné? Prihláste sa

Súvisiace články