Radosť hokejistov Talianska.
Radosť hokejistov Talianska. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|15. máj 2022 o 12:12

Phil Pietroniro strelil prvý gól zápasu Taliansko - Kanada na MS v hokeji 2022.

HELSINKI. Do zápasu vstupovali ako Dávid a Goliáš. Pred súbojom favorizovanej Kanady a outsidera z Talianska sa hovorilo len o tom, aký bude na koniec gólový rozdiel. Nikto si nepripúšťal prekvapenie.

Aj na ľade bolo cítiť, že kvalita je na strane Kanady. Taliani navyše vsadili na brankársku dvojku. Napriek tomu diváci nevideli ofenzívna smršť.

Taliansky brankár Chris Driedger sa počas dvakrát predviedol výborným zákrokom lapačkou a potom prišla chvíľa outsiderov aj v ofenzíve.

V 13. minúte sa po rýchlom útoku dostal k puku od Brandona McNallyho rodák z Kanady Phil Pietroniro a nezaváhal. Strelou švihom zaskočil prekvapených Kanaďanov a otvoril skóre stretnutia.

Kanaďania sa do prestávky zmohli len na vyrovnávajúci gól. O necelé tri minúty ho strelil Travis Sanheim. Do prestávky išli hráči za stavu 1:1.

Tabuľka skupiny A

Z = zápasy, V = Výhry, VP = Výhry po predĺžení, PP = Prehry po predĺžení, P = Prehry, B = Body

Domov»MS v hokeji 2022»VIDEO: Najprekvapivejší gól MS v hokeji? Taliansko šokovalo Kanadu